By Chatham House, Flickr, The Future of the AU, 13 May 2013, CC BY 2.0
By Chatham House, Flickr, The Future of the AU, 13 May 2013, CC BY 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Czerwca 2020

Szef WHO: Nadchodzi druga faza pandemii. Dużo bardziej niebezpieczna od poprzedniej

Druga faza pandemii właśnie się zaczyna. Koronawirus przyspiesza w skali globalnej, a świat czeka niezwykle trudny czas. Pomimo wprowadzonych środków bezpieczeństwa wirus dalej będzie się rozprzestrzeniać, a druga faza pandemii będzie jeszcze bardziej niebezpieczna - ostrzega dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Druga faza pandemii przed nami

W trakcie konferencji prasowej zarządu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Ghebreyesus zaznaczył, że liczba nowych infekcji ciągle rośnie. W czwartek odnotowano na świecie największy do tej pory dobowy wzrost potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem - ponad 150 tysięcy. Szef WHO ostrzegł przed drugą fazą pandemii. Jego wypowiedzi przytacza Polska Agencja Prasowa.

Aktualnie epicentrum pandemii są obie Ameryki, gdzie notuje się najwięcej nowych zakażeń, blisko połowę. Dyrektor WHO zwraca jednak uwagę na niepokojące wzrosty zachorowań w Azji Południowej, szczególnie w Indiach i na Bliskim Wschodzie - druga faza pandemii zaczęła się m.in. w Iranie, gdzie znów przybywa nowych infekcji.

[TYLKO U NAS] Polacy będą produkować lek na koronawirusa. Badania są przełomowe[TYLKO U NAS] Polacy będą produkować lek na koronawirusa. Badania są przełomoweCzytaj dalej

Druga faza pandemii dużo bardziej niebezpieczna

Szef WHO podkreślił, że w obliczu znoszenia restrykcji w kolejnych krajach mimo stałego wzrostu zakażeń świat czeka druga faza pandemii, “nowa i niebezpieczna”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internet

Będziesz chciał się zrelaksować, a wlepią ci mandat. Za kilka popularnych nawyków na plaży grozi karaBędziesz chciał się zrelaksować, a wlepią ci mandat. Za kilka popularnych nawyków na plaży grozi karaCzytaj dalej

- Wielu ludzi, co zrozumiałe, ma dość siedzenia w domu, a kraje chcą jak najszybciej otworzyć swoje społeczeństwa i gospodarki. Ale musimy pamiętać, że wirus wciąż szybko się rozprzestrzenia - podkreślił Ghebreyesus, cytowany przez PAP.

Druga faza pandemii groźna dla wszystkich. Nośmy maseczki

Szef WHO dodał, że ludzie dalej powinni stosować środki bezpieczeństwa takie jak mycie rąk, utrzymywanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Te działania są kluczowe w ograniczaniu transmisji koronawirusa.

Odnosząc się do obchodzonego w sobotę Światowego Dnia Uchodźcy, szef WHO zwrócił uwagę, że wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w państwach rozwijających się, uchodźcy należą do najbardziej narażonych na zakażenie grup, na co wpływa ubóstwo i warunki życia.

LPG bardziej opłacalne niż myślisz, zwłaszcza teraz. Przedstawiamy 5 najważniejszych powodówLPG bardziej opłacalne niż myślisz, zwłaszcza teraz. Przedstawiamy 5 najważniejszych powodówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News