BiznesINFO.pl
dm drogeria wikimedia

domena publiczna

Drogerie dm zmniejszają limit do darmowej dostawy. Skorzystają kliencie z całej Polski

25 Października 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Niemiecka sieć drogerii DM zadebiutowała na polskim rynku w tym roku. Obecnie DM ma w Polsce pięć sklepów stacjonarnych, ale planuje dalszy rozwój. Główny konkurent DM, czyli również niemiecki Rossmann ma znaczenie bardziej rozbudowaną w Polsce sieć sklepów stacjonarnych, DM próbuje więc podebrać rodzimej sieci klientów za pośrednictwem internetu.

DM ogłosił, że zakupy przez internet z darmową dostawą zrobimy nie od 222 zł, jak było wcześniej, tylko od 199 zł.

DM rozpoczął w Polsce od sprzedaży online

DM jest obecne w 13 europejskich krajach, jednak Polska jest pierwszym rynkiem, na którym drogeria wystartowała równocześnie ze sprzedażą stacjonarną i internetową.

Przez internet sieć udostępnia 10 tys. produktów, które pogrupowane są na 10 kategorii.

Gwarancja stabilnej ceny w DM

Sieć zwraca szczególną uwagę na gwarancję niezmiennej ceny. Klient robiący zakupy zarówno stacjonarnie jak i za pośrednictwem internetu, ma gwarancję, że cena produktu, który go interesuje, nie zdrożeje co najmniej 4 miesiące od daty ostatniej podwyżki. DM umieszcza informację przy produkcie, kiedy miała miejsce ostatnia podwyżka ceny.

- Działamy zgodnie z naszymi deklaracjami; przyglądamy się rynkowi i na bieżąco analizujemy skuteczność podjętych przez nas decyzji. Wciąż uczymy się rynku. Po kilku pierwszych miesiącach w Polsce zdecydowaliśmy o obniżeniu limitu darmowej dostawy przy zamówieniach online. W Niemczech mamy 2 tys. 100 sklepów i jeden online i w każdej z tych kategorii jesteśmy numerem jeden. W Polsce jest jak na razie pięć sklepów stacjonarnych i jeden internetowy. O wszystkie dbamy jak o własne dzieci - mówi Markus Trojansky dyrektor generalny DM w Polsce w komunikacie nadesłanym do redakcji biznesinfo.pl.

Centrala drogerii DM w Polsce mieści się we Wrocławiu, gdzie również został otwarty pierwszy sklep stacjonarny sieci w 2022 r.

Tagi:

ceny w polsceCeny

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >