Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zaskakujący ruch dwóch znanych sieciówek. Rywale łączą siły w trudnych czasach
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:33

Zaskakujący ruch dwóch znanych sieciówek. Rywale łączą siły w trudnych czasach

Dominium i Dominos łączą siły
geralt / Pixabay

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dominium i Dominos łaczą siły,

  • Na jakie atrakcje będą mogli liczyć miłośnicy pizzy,

  • Jaką pizzę Polacy zamawiają najczęściej.

Dominium i Dominos łączą siły

Powiedzieć, że lokale gastronomiczne są obecnie w trudnej sytuacji to nic nie powiedzieć. W niedzielę miną trzy miesiące od znaczącego ograniczenia działalności restaruracji, barów, czy pubów, gdyż właśnie od 24 października ubiegłego roku są one zgodnie z wprowadzonymi wówczas obostrzeniami zamknięte na klientów. Mogą jedynie oferować dania na wynos bądź z dowozem.

Część przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną łudziło się, że wraz z zakończeniem 17 stycznia ferii zimowych, wprowadzone do tego czasu restrykcje zostaną choć trochę poluzowane. Okazało się jednak, że nie ma co na to liczyć, zdecydowano się jedynie na powrót dzieci z klas I-III do szkół, a wszystkie pozostałe obostrzenia przedłużono na razie do końca stycznia. Niektórzy przedsiębiorcy mają dość tego stanu rzeczy i jak już informowaliśmy zapowiadają oni, że wbrew rządowym decyzjom ponownie otworzą lokale.

Za sprawą wprowadzonych jesienią zeszłego roku obostrzeń w trudnej sytuacji znalazły się również pizzerie, choć trzeba zauważyć, że w odróżnieniu od wielu innych lokali były one przyzwyczajone zarówno do dowożenia jedzenia, jak i do przygotowwania posiłków na wynos. 

Z obserwacji chociażby osiedlowej pizzerii zwraca uwagę dość spore zainteresowanie klientów pizzą na wynos, o czym świadczą niemałe kolejki przez lokalem (można założyć, że również telefonicznych bądź internetowych nie brakuje). Ale nie ma co ukrywać, że na zyski zbliżone do tych sprzed wprowadzenia restrykcji nie ma co liczyć. 

Trudne czasy zmuszają część lokali do zdecydowanych ruchów jak zamknięcie interesu, okazuje się jednak, że są również takie, które decydują się na połączenie sił. To przypadek dwóch znanych sieciówek, czyli Dominium i Dominus, które poinformowały o kooperacji na Facebooku.

- Łączymy siły sieci Domino’s Pizza z Pizza Dominium w Polsce, czerpiąc to, co z obu marek najlepsze! - czytamy na facebookowym profilu Dominos. 

Współpraca ma zaowocować m.in. podwojeniem liczy lokali oraz skróconym czasem oczekiwania na pizzę. - Szykujemy dla Was zmiany i nowości! Nowa sieć podwoi liczbę lokali, co sprawi, że będziemy jeszcze bliżej Was, a czas dostawy gorącej pizzy do Waszych domów będzie jeszcze krótszy. Miłośnicy obu marek będą mogli składać zamówienia pod jednym, ogólnopolskim numerem telefonu. W najbliższym czasie pojawi się również nowa, wspólna strona www do składania zamówień online oraz jeszcze lepsza aplikacja mobilna - czytamy w komunikacie sieciówki.

Jaką pizzę zamawiamy najczęściej?

Dominos zapowiada również wzbogacenie oferty menu, ale szczegóły na razie nie są znane. Mają one, jak zapowiada sieć zostać ujawnione wkrótce. - Nasze priorytety nie ulegną zmianie! Chcemy oferować Wam najwyżej jakości dania skomponowane ze świeżych składników, urozmaicać menu wg zmieniających się upodobań, oczekiwań i trendów, stale poprawiać jakość i szybkość oferowanych usług - pisze Dominos. 

- Mamy ambitne plany rozwoju! Chcemy zapewnić Wam jeszcze lepszy dostęp do najnowocześniejszych technologii, chcemy być bliżej Was i dostarczać Wam mnóstwa przyjemności, jakie daje pyszne i świeże jedzenie - dodaje. 

Włoski przysmak jak pokazują wszelkiego rodzaju badania od lat jest najczęściej zamawianym daniem przez Polaków. Jaka pizza cieszy się największą popularnością? Z danych PizzaPortal.pl wynika, że są to: pepperoni, pizza z salami, margaritha, capricciosa, a także pizza hawajska.