BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jest przypadek koronawirusa w Sejmie. Polityk apeluje do wszystkich, których spotkał o wykonanie testu
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 22.03.2022 08:53

Jest przypadek koronawirusa w Sejmie. Polityk apeluje do wszystkich, których spotkał o wykonanie testu

Dariusz Klimczak koronawirus w Sejmie
Jakub Kaminski/East News

Przypadek koronawirusa w Sejmie. Zarażony Dariusz Klimczak

Dariusz Klimczak wykonał test prewencyjnie, gdyż taki wymóg do wzięcia udziału w Zgromadzeniu Narodowym podczas ślubowania Andrzeja Dudy. Z racji, że wynik testu u posła PSL okazał się pozytywny, nie będzie mógł wziąć udziału w uroczystości, zdecydował się jednak na wydanie ostrzeżenia.

- [...] wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach, proszę, aby zrobili sobie test. Pozdrawiam - napisał polityk na Twitterze.

To nie jedyny przypadek zarażeń w rządzie

Jak podaje portal Gazeta, pozytywne wyniki testu na koronawirusa uzyskali także senatorzy Jan Filip Libnicki, Artur Dunin i Ryszard Bober. Wszyscy mieli kontakt z pierwszym zarażonym. Na kwarantannę skierowano kilkunastu senatorów, u których istnieje podejrzenie zarażenia, m.in. Andrzeja Derę, prezydenckiego ministra.

Ze względu na potwierdzone zarażenia, podjęto decyzję o przełożeniu posiedzenia Sejmu i Senatu - czytamy na portalu Gazeta. Obecnie jednak nie przełożono zebrania Zgromadzenia Narodowego podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Z powodu rangi uroczystości zdecydowano się znieść limit miejsc. Kancelaria Sejmu tłumaczy się, że wszyscy będą w maseczkach i będą mieli mierzoną temperaturę.