BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Czy można zarobić na robieniu paznokci? Coraz więcej osób wybiera ten biznes

1 Lutego 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Czy można zarobić na robieniu paznokci? Jak duże kwoty i czy jest to opłacalne? Pytania te zadaje sobie wiele osób, zainteresowanych otworzeniem własnego biznesu. Czy ten, oparty na stylizacji paznokci jest lukratywny? Zdradzamy, jak najlepiej się za nieg

Czy można zarobić na robieniu paznokci? Tego typu pytań wręcz zalewają fora internetowe. Trudno się dziwić - zawód manicurzystki może być bardzo dochodowy a prędkość z jaką rozwija się branża kosmetyczna, otwiera coraz szersze horyzonty dla młodych biznesmenek i biznesmenów. Zwłaszcza, od kiedy na półkach salonów piękności i sklepów pojawiły się lakiery hybrydowe.

Ile kosztują paznokcie hybrydowe? Jaki lakier hybrydowy wybrać?

Lakiery hybrydowe na dobre zawładnęły rynkiem kosmetycznym. Nie dorównuje im nawet najtrwalszy, klasyczny lakier. Po utrwaleniu lampą UV lub LED wytrzymują one na paznokciu przez kilka tygodniu. Mało tego, nie uszkadzają jego struktury. Ewentualne osłabienie kondycji paznokci po korzystaniu z lakierów hybrydowych jest wynikiem ich nieumiejętnego zdejmowania.

Wymienić można jeszcze jedną korzyść, płynącą ze stosowania tego typu manicureu. Jest nią cena. Ceny lakierów hybrydowych wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Za jedną sztukę zapłacimy zazwyczaj w okolicach 20 zł. Jeżeli interesuje nas otwarcie domowego salonu piękności, do listy zakupów dodać musimy jeszcze tzw. top, bazę i, oczywiście, lampę UV lub LED. Ceny tej ostatniej zaczynają się w okolicach 100 zł.

Prosta kalkulacja wydatków może nas początkowo zniechęcić. Zwykłe lakiery są znacznie tańsze niż cały, opisany zestaw. Kiedy jednak weźmiemy pod uwagę kilka innych czynników i jeszcze raz obliczymy koszty, klasyczne lakiery okażą się nieopłacalnym anachronizmem.

Po pierwsze - manicure hybrydowy trzyma się kilka tygodni, a nie dni. Czyni to służące do jego nakładania lakiery wyjątkowo ekonomicznymi. Po drugie - sam manicure hybrydowy w salonie potrafi kosztować parędziesiąt złotych. W Warszawie, nawet około 100 zł. Ceny zabiegu otwierają przed nami dwie wizje prędkiego zwrotu inwestycji - z perspektywy konsumenta i przedsiębiorcy. Innymi słowy, jeżeli lubimy manicure hybrydowy na własnych paznokciach, inwestycja w zestaw lakierów i lampę zwróci się po kilku miesiącach, w czasie których wydalibyśmy paręset złotych na kosmetyczkę. Możemy również na własną rękę zarabiać dzięki wspomnianemu zestawowi.

Ile brać za paznokcie hybrydowe? Ile i czy można zarobić na robieniu paznokci?

No właśnie, jeżeli rozważamy otwarcie własnego salonu kosmetycznego, czy też robienie paznokci hybrydowych w domu, musimy dowiedzieć się nieco o rynkowych cenach. Jeżeli zastanawiacie się ile i czy można zarobić na robieniu paznokci, najlepiej sprawdźcie ceny w pobliskich salonach kosmetycznych.

Ceny manicuru hybrydowego zależne są miasta, popytu i rodzaju usługi. Jeżeli do hybrydy dodamy żel, możemy policzyć sobie znacznie więcej - ponad 100 zł. Warto pamiętać, że jeżeli uda nam się opanować sztukę manicuru hybrydowego, nic nie stoi na przeszkodzie aby ofercie własnego salony zawrzeć również klasyczną pielęgnację paznokci. Przy rozpisywaniu cennika warto brać pod uwagę ceny konkurencji. Jeżeli okoliczne salony za hybrydę inkasują po 100 zł, warto zejść z ceny, by zwabić więcej klientów.

Zarabianie na manicurze hybrydowym może być przyjemne i pozwalać na prowadzenie elastycznego grafiku pracy. Należy jednak pamiętać o wyrobieniu odpowiednich uprawnień i dbaniu o sterylność.

Otwarcie salonu kosmetycznego: koszty, sanepid, uprawnienia

Otwarcie salonu kosmetycznego wiąże się z wieloma formalnościami. Podobnie, jak zakładanie dowolnej, innej działalności gospodarczej. Od nas zależy, jaki będzie ona miała charakter i czy np. zdecydujemy się na jednoosobową działalność gospodarczą.

Salony kosmetyczne mają jednak swoją specyfikę, wyróżniającą je na tle innych działalności. Skupia się ona oczywiście wokół wymagań sanitarnych. Te są dokładnie rozpisane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, które dla młodych kosmetyczek stanowić powinna obowiązkową lekturę.

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Likwidacja OFE niektórych z nas będzie sporo kosztować

Twój portfel

Likwidacja OFE będzie sporo kosztować. Z konta potrącą średnio po 10 tys. zł

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >