BiznesINFO.pl

BiznesInfo

Cztery wielkie banki z dotkliwymi przerwami. Problemy z Blikiem, przelewami i płatnościami kartami

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Olgierd Maletka

Banki nieustannie pracują nad usprawnianiem swoich systemów, co dla klientów oznacza częste utrudnienia. W ten weekend kilka większych banków przeprowadza prace serwisowe. Niektóre z nich zapowiadają przerwy w dostępie do usług, które uniemożliwią korzystanie z bankowości internetowej, mobilnej czy płatności Blikiem, czytamy na stronie biznes.interia.pl.

Największe utrudnienia w ING Banku Śląskim

Już w sobotę, 18 marca, od godz. 8:00 do godz. 18:00 utrudnienia czekają na klientów ING Banku Śląskiego. W tym czasie nie będzie działał moduł Makler w systemie bankowości internetowej. 

Również w sobotę, od godz. 15:00 do godz. 15:30, a także w niedzielę, od godz. 00:30 do godz. 4:30 klienci banku nie będą mogli zrobić przelewu Express Elixir oraz przelewu na telefon Blik do innego banku.

W nocy z 18 na 19 marca, od godz. 00:00 do godz. 5:30 wystąpią utrudnienia z płatnościami kartami w internecie z 3DSecure. Nie będzie można także aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej, a także korzystać z pożyczek i procesów sprzedażowych rachunków bieżących i oszczędnościowych. 

Santander również przeprowadza prace serwisowe

W piątek, 17 marca, a także w sobotę, 19 marca, utrudnienia napotkają klienci banku Santander. W godz. 23:00 - 7:00 nie będzie można skorzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej i przelewów natychmiastowych. Niemożliwe będzie również dokonywanie płatności w sklepach internetowych

Nest Bank

W niedzielę, 19 marca, od godz. 00:30 rozpoczną się prace serwisowe w Nest Banku. Utrudnienia potrwają do godz. 4:30. W tym czasie nie będzie możliwe przejście z przelewów natychmiastowych z procedurą techniczną prowadzoną przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Prace serwisowe w Credit Agricole

W sobotę, 18 marca, od godz. 23:00 niedostępna będzie aplikacja mobilna. Klienci nie będą mogli dokonać przelewów online oraz płatności Blik. Bank informuje, że w tym czasie klienci nie dostaną też powiadomień SMS o transakcjach wykonanych kartą, a gotówka wpłacona za pośrednictwem wpłatomatów będzie księgowana po zakończeniu przerwy. Bank zaleca, żeby klienci mieli przy sobie gotówkę. Utrudnienia potrwają do godz. 9:00 w niedzielę. 

Tagi:

bankutrudnienia w bankach

Podobne artykuły

Finanse

Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”
Czytaj więcej >

Finanse

Ulga na internet, można zaoszczędzić nawet 760 zł. Konieczny jest jednak pewien dokument
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Finanse

Poznanianin pracował przez 57 lat. Takiej emerytury może mu pozazdrościć niejeden senior
Czytaj więcej >

Finanse

14. emerytura będzie przysługiwać z mocy prawa. Jest projekt ustawy, dobre wieści dla seniorów
Czytaj więcej >

Finanse

Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki
Czytaj więcej >
Olgierd Maletka

Olgierd Maletka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]