Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Cztery wielkie banki z dotkliwymi przerwami. Problemy z Blikiem, przelewami i płatnościami kartami
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 17.03.2023 15:50

Cztery wielkie banki z dotkliwymi przerwami. Problemy z Blikiem, przelewami i płatnościami kartami

Kobieta wypłacająca pieniądze
BiznesInfo

Banki nieustannie pracują nad usprawnianiem swoich systemów, co dla klientów oznacza częste utrudnienia. W ten weekend kilka większych banków przeprowadza prace serwisowe. Niektóre z nich zapowiadają przerwy w dostępie do usług, które uniemożliwią korzystanie z bankowości internetowej, mobilnej czy płatności Blikiem, czytamy na stronie biznes.interia.pl.

Największe utrudnienia w ING Banku Śląskim

Już w sobotę, 18 marca, od godz. 8:00 do godz. 18:00 utrudnienia czekają na klientów ING Banku Śląskiego. W tym czasie nie będzie działał moduł Makler w systemie bankowości internetowej. 

Również w sobotę, od godz. 15:00 do godz. 15:30, a także w niedzielę, od godz. 00:30 do godz. 4:30 klienci banku nie będą mogli zrobić przelewu Express Elixir oraz przelewu na telefon Blik do innego banku.

W nocy z 18 na 19 marca, od godz. 00:00 do godz. 5:30 wystąpią utrudnienia z płatnościami kartami w internecie z 3DSecure. Nie będzie można także aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej, a także korzystać z pożyczek i procesów sprzedażowych rachunków bieżących i oszczędnościowych. 

Santander również przeprowadza prace serwisowe

W piątek, 17 marca, a także w sobotę, 19 marca, utrudnienia napotkają klienci banku Santander. W godz. 23:00 - 7:00 nie będzie można skorzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej i przelewów natychmiastowych. Niemożliwe będzie również dokonywanie płatności w sklepach internetowych

Nest Bank

W niedzielę, 19 marca, od godz. 00:30 rozpoczną się prace serwisowe w Nest Banku. Utrudnienia potrwają do godz. 4:30. W tym czasie nie będzie możliwe przejście z przelewów natychmiastowych z procedurą techniczną prowadzoną przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Prace serwisowe w Credit Agricole

W sobotę, 18 marca, od godz. 23:00 niedostępna będzie aplikacja mobilna. Klienci nie będą mogli dokonać przelewów online oraz płatności Blik. Bank informuje, że w tym czasie klienci nie dostaną też powiadomień SMS o transakcjach wykonanych kartą, a gotówka wpłacona za pośrednictwem wpłatomatów będzie księgowana po zakończeniu przerwy. Bank zaleca, żeby klienci mieli przy sobie gotówkę. Utrudnienia potrwają do godz. 9:00 w niedzielę.