COVID-19 wpłynie na wypłatę "trzynastek"?
pixabay/5239640
Autor Radosław Święcki - 14 Marca 2020

COVID-19 wpłynie na trzynaste emerytury? Podajemy daty wypłat

COVID-19 to zdecydowany temat numer jeden w polskich mediach. Przyćmił m.in. trzynaste emerytury. Czy zamieszanie wokół koronawirusa utrudni wypłatę świadczeń?

COVID-19 a 13. emerytura

Koranowirus COVID-19 spowodował zamknięcie w Polsce placówek oświatowych i ograniczenie pracy urzędów. Czy w związku z tym należy spodziewać się trudności z wypłatą przyjętych na początku roku przez Sejm 13. emerytur?

„Fakt” podaje, że świadczenie będzie wypłacane zgodnie z harmonogramem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Przelewy zaplanowano 1, 3, 6, 10, 15, 20, 25 i 30 kwietnia 2020 roku. Jak informuje tabloid, do Świąt Wielkanocnych (12-13 kwietnia) pieniądze powinna otrzymać połowa seniorów uprawnionych do dodatkowego świadczenia. Pozostali otrzymają środki po świętach.

Zamknięcie galerii handlowych i granic to jeszcze nie koniec. Rząd ma w zanadrzu kolejne ograniczeniaZamknięcie galerii handlowych i granic to jeszcze nie koniec. Rząd ma w zanadrzu kolejne ograniczeniaCzytaj dalej

W tym roku 13. emerytura zostanie wypłacona w sumie dla ok. 9,8 mln świadczeniobiorców, w tym dla blisko 285 tys. rencistów socjalnych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające

Jak wysokość „trzynastki”?

Po raz pierwszy świadczenie zostało przyznane w maju ubiegłego roku. Od tego roku jest to świadczenie stałe, w wysokości najniższej emerytury obowiązującej. W tym roku jest to 1200 zł brutto, co oznacza, że na rękę emeryci i renciści otrzymają 981 zł.

Przypomnijmy, że „trzynastki” otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Najpierw masowe zakupy, potem kara nawet na 5 tys. zł. Ty także możesz zapłacićNajpierw masowe zakupy, potem kara nawet na 5 tys. zł. Ty także możesz zapłacićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  2. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Porażający raport WHO. W Europie jest prawie tak źle, jak w Chinach
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News