Cmentarz
Obraz Pexels z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 21 Października 2020

Zapadła decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Episkopat negocjował z rządem

Cmentarze 1 listopada zostaną zamknięte? Jest decyzja rządu. Okazuje się, że sytuacja pandemiczna zmusiła Episkopat do twardych negocjacji z rządem. Sprawdzamy, czy w dzień Wszystkich Świętych uda nam się zapalić świeczkę na grobach naszych bliskich

Rozprzestrzeniająca się w zastraszającym tempie pandemia koronawirusa spowodowała, że w opinii publicznej pojawiła się dyskusja na temat otwarcia cmentarzy w dniu 1 listopada.

Czy we Wszystkich świętych uda nam się odwiedzić nekropolię by pomodlić się nad grobami bliskich nam osób? Jak wskazuje Wirtualna Polska, rząd negocjował z Episkopatem tę kwestię. Porozumienie zostało osiągnięte.

Emerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywaneEmerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywaneCzytaj dalej

Cmentarze 1 listopada

Eksperci wzywali do zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Tłok i niewielka przestrzeń między ludźmi to idealne warunki do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Mimo apeli zarówno rząd, jak i zwierzchnictwo Kościoła Katolickiego niechętnie podchodziło do kwestii zamknięcia cmentarzy. Wirtualna Polska, powołując się na radio RMF FM wskazuje, że zawarte zostało właśnie porozumienie między świecką i kościelną władzą w sprawie otwarcia cmentarzy 1 listopada.

Jak ono brzmi i na jakie restrykcje należy się przygotować?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. Jurek Owsiak zakażony, najgorszy scenariusz się spełnia. Jaki jest jego stan zdrowia?
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Zgodnie z decyzją rządu, cmentarze nie zostaną zamknięte 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych będziemy mogli wybrać się na nekropolię, by zapalić świeczkę, postawić kwiaty i zatrzymać się na chwilę w zadumie nad grobami bliskich.

Decyzja rządu jest sprzeczna z radami epidemiologów, którzy wskazują, że cmentarny tłum tylko pogorszy koronawirusową sytuację w Polsce. Jakie są wskazania rządu i Episkopatu?

Z porozumienia wynika, że księża mają wystosować do wiernych apele o unikanie odwiedzin cmentarzy 1 listopada. Duchowni powinni wiernym perswadować, by na miejsca ostatniego spoczynku wybierali się kilka dni przed lub po dniu Wszystkich Świętych.

Czy Polacy posłuchają rządowo-kościelnych apeli? Jeżeli nie, to może się okazać, że kolejne dni po 1 listopada przyniosą nagły, bardzo pokaźny wzrost zakażeń koronawirusem. A to może przybliżyć nasz kraj do kolejnego lockdownu i zatrzymania gospodarki.

Godziny dla seniorów jednak do zmiany. Rząd już szykuje nowelizację rozporządzeniaGodziny dla seniorów jednak do zmiany. Rząd już szykuje nowelizację rozporządzeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w miejskich autobusach. Ludzie za nic mają obostrzenia, przepychają się w komunikacji
  2. Wielka gwiazda "Tańca z gwiazdami" zarażona koronawirusem. Możemy zapomnieć o występie w najbliższym czasie
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Justyna Żyła pokazała roznegliżowane zdjęcie. Po chwili je usunęła, ale w internecie nic nie ginie (FOTO)
  7. Nie idź do piekarni, niech piekarnia pojawi się w twoim domu. Nieziemski, cudownie prosty chleb na śniadanie zrobisz błyskawicznie

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News