BiznesINFO.pl
Carrefour podejmuje walkę z dyskontami

wikipedia/skyblue

Carrefour rzuca wyzwanie Lidlowi i Aldi. Sieć ma pomysł na przeciągnięcie klientów

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Carrefour rzuca wyzwanie takim dyskontom. Sieć zaproponowała właśnie nowe rozwiązanie, mające przyciągnąć klientów. Chodzi o tzw. "Kąciki z okazjami". Sprawdźcie co będzie można tam kupić po bardzo okazyjnych cenach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak Carrefour chce walczyć z dyskontami o klienta

  • Czym są "Kąciki z okazjami" i gdzie takie rozwiazanie zostanie wprowadzono

  • Jakie rozwiązanie wprowadził niedawno Carrefour Polska

Carrefour walczy z dyskontami o klienta

Carrefour rzuca wyzwanie dyskontom takim jak choćby Lidl czy Aldi i w rywalizacji o klienta proponuje nowe rozwiązanie.

Rozwiązanie to na razie wprowadzają francuskie hipermarkety sieci. Jak podają za magazynem „LSA” wiadomoscihandlowe.pl, znajdą się w nich tzw. „Kąciki z okazjami” (ich powierzchnia to ok. 300 metrów kwadratowych). Jaka jest ich zaleta? Niskie ceny, a nawet bardzo niskie.

Jak podaje portal, za 1,2 czy 3 euro będzie można tam kupić np. artykuły gospodarstwa domowego czy zabawki.

Jak wspomniano, „Kąciki z okazjami” pojawią się póki co we francuskich hipermarketach. Czy zawitają również do Polski? Tego na razie nie wiadomo. Póki co mamy tzw. strefy outletowe, które Carrefour uruchomił jeszcze w 2020 roku w trzech swoich placówkach.

W strefach tych, jak przypominają wiadomoscihandlowe.pl, klienci znajdą prawie 500 produktów z kategorii przemysłowych (np. RTV/AGD, artykuły wyposażenia wnętrz, dekoracyjne, sportowe, zabawki). W niektórych przypadkach rabaty sięgają nawet 70 proc.

Carrefour sprzedaje promocyjnie nawet po 1 zł

- Proponujemy klientom kilkaset produktów non-food w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 1 zł – podkreślał Carrefour Polska w momencie uruchomienia stref.

Jak wspomniano, strefy te obecnie znajdują się jedynie w trzech sklepach Carrefoura (mieszczą się one w Warszawie, Gdańsku i Krakowie). Czy możliwe jest pojawienie się w innych placówkach? Takich informacji póki co sieć nie ujawnia.

Wprowadzając tzw. strefy outletowe Carrefour według wiadomoscihandlowych.pl chce zagospodarować powierzchnię sklepów, które w sytuacji pandemii i mniejszej liczby wizyt klientów ograniczają ofertę. Sieć może chcieć również zachęcić klientów, którzy z zainteresowaniem odwiedzają dyskonty, do odwiedzenia hipermarketów działających w centrach handlowych. Ponadto takie przedsięwzięcie może być próbą wykreowania wizerunku sieci, jako tej, która oferuje niskie ceny.

Przypomnijmy, że pod szyldem Carrefour Polska działa w Polsce w sumie ponad 900 sklepów w sześciu formach (supermarkety, hipermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe i specjalistyczne, a także sklep internetowy). Carrefour jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >