BiznesINFO.pl
Utrudnienia w bankach

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Wiele banków zapowiedziało na weekend przerwy techniczne. Lepiej się przygotować i wypłacić pieniądze wcześniej

9 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Kolejny weekend upłynie na pracach serwisowych w największych polskich bankach. Trzeba przygotować więcej gotówki. Utrudnienia wystąpią w BNP Paribas, Santander Bank Polska, Getin Bank, Santander Consumer Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Alior Bank.

Polskie największe banki będą w ten weekend (09.10-12.10) przeprowadzać wiele prac serwisowych. W związku z tym będą występować problemy w obsłudze ich stron internetowych, aplikacji mobilnych, a nawet bezgotówkowych płatności. Trzeba przygotować na ten weekend dodatkową gotówkę, bo karty i płatności telefonem mogą nie działać. Sprawdzamy jakie utrudnienia spotkają klientów banków.

Utrudnienia w Alior Banku i T-Mobile UB

Prace techniczne w Alior Banku i T-Mobile Usługach Bankowych rozpoczną się w piątek 09.10 o godzinie 23:00 i są zaplanowane do sobotniego poranka. Zakończyć powinny się o godzinie 6:00 w sobotę 10.10. Bank wskazuje, że podczas trwania prac serwisowych klienci TMUB i Alior Banku nie będą mogli skorzystać z serwisów bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnych.

Utrudnienia w Getin Banku

Prace serwisowe zostały również zapowiedziane w Getin Banku. Przerwa techniczna w tej instytucji potrwa od godziny 23:30 w piątek 09.10 do 8:00 w sobotę. Jak zapowiada Getin Bank, podczas prac technicznych niemożliwe będzie korzystanie z bankowości elektronicznej i mobilnej aplikacji banku.

Utrudnienia w BNP Paribas

Przerwa techniczna w BNP Paribas będzie skutkowała brakiem dostępu do aplikacji Biznes Pl@anet, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host. Prace na szczęście nie potrwają długo. Są zaplanowane od godziny 22:00 w piątek 09.10 do 2:00 w sobotę 10.10.

Utrudnienia w Santander Banku

Utrudnienia wystąpią w Santander Consumer Banku i w Santander Bank Polska. Ten pierwszy zapowiada, że w nocy z 10 na 11 października, od 23:30 do 4:00, klienci nie będą mogli skorzystać z usług bankowości elektronicznej oraz aplikacji mobilnej. Z kolei Santander Bank Polska będzie przeprowadzał prace serwisowe w nocy z soboty na niedzielę. Jak wskazuje instytucja, problemy będą występować w płatnościach telefonem i przez internet, wypłacie gotówki z bankomatów i korzystaniu z wpłatomatów. Prace potrwają od północy w nocy z 10.10 na 11.10 do 4:00. Dodatkowo od północy do nawet 6:00 mogą występować trudności w dostępie do strony internetowej i aplikacji mobilnej banku.

Utrudnienia w BPS

Bank BPS Polskiej Spółdzielczości przeprowadzi prace serwisowe w nocy z soboty na niedzielę z 10.10 na 11.10. Bankowość elektroniczna będzie niedostępna od 21:00 w sobotę, aż do 12:00 w niedzielę. Ponadto od godziny 16:00 w sobotę do 16:00 w niedzielę Bank BPS nie będzie księgował przelewów ekspresowych w ramach sesji Express Elixir.

Tagi:

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >