Bill Gates o pandemii
Wikipedia/World Economic Forum
Autor Maria Glinka - 22 Kwietnia 2020

Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Bill Gates, który już kilka lat temu przestrzegał przed ryzykiem pandemii, prognozuje, że powrót do normalnego trybu funkcjonowania będzie miał miejsce za ok. 18 miesięcy. Wszystko zależy od tego, kiedy zostanie wynaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Bill Gates o pandemii

Bill Gates to założyciel firmy Microsoft, który znany jej również z działalności filantropijnej. Od lat angażuje się w walkę z AIDS, malarią, gruźlicą i polio. Przedsiębiorca nie pozostał obojętny na los ludzi również w czasie pandemii koronawirusa. Poprzez swoją fundację miliarder przekazał już 100 mln dolarów na pracę na szczepionką i lekami na wirusa.

Zdaniem Gates’a to właśnie od momentu, w którym szczepionka stanie się ogólnodostępna, zależy nasz powrót do normalności. Przedsiębiorca przewiduje, że procedura opracowania „fenomenalnej szczepionki bądź terapii o skuteczności przekraczającej 95 proc.” może zająć co najmniej 18 miesięcy, licząc od dziś - podaje forbes.pl.

Resort sprawiedliwości ogłosił nowe przepisy. Popularny proceder będzie teraz karany więzieniemResort sprawiedliwości ogłosił nowe przepisy. Popularny proceder będzie teraz karany więzieniemCzytaj dalej

Na restart gospodarki trzeba będzie jeszcze zaczekać

Szybki powrót do normalnego funkcjonowania jest zdaniem Gates’a niemożliwy m.in. z powodu zamknięcia wielu fabryk i firm. Przedsiębiorca zwraca uwagę, że koronawirus całkowicie zmienił naszą rzeczywistość i nawet po otwarciu miejsc pracy część ludzi będzie obawiać się wychodzenia z domu. Silna gospodarka może powrócić dopiero za kilka lat.

Informatyk zakłada, że część restrykcji zostanie zniesiona na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy, ale w dalszym ciągu będzie obowiązywała zasada społecznej izolacji – da się to we znaki wszystkim społeczeństwom aż do momentu wynalezienia skutecznego preparatu na koronawirusa.

Rząd wydał nowe rozporządzenie. Jedna grupa Polaków natychmiast wróci do pracy, nie zasłonią się koronawirusemRząd wydał nowe rozporządzenie. Jedna grupa Polaków natychmiast wróci do pracy, nie zasłonią się koronawirusemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Nagły zwrot akcji, dotyczy wszystkich Polaków. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. wyborów

Trafne przewidywania sprzed lat

W 2015 r. Gates wziął udział w konferencji Ted Talk, w trakcie której oznajmił, że „jeżeli coś zabije ponad 10 mln ludzi w ciągu kilku najbliższych dekad, to będzie to prawdopodobnie silnie zakaźny wirus a nie wojna”. Po zaledwie 5 latach okazało się, ze jego prognozy o problemach w skali globalnej dokonanych „nie przez rakiety, a przez mikroby” były słuszne.

Już wtedy podkreślał, że świat nie jest gotowy na kolejną epidemię - od lat bowiem walczy z różnymi patogenami, które dziesiątkują społeczeństwa. Przez 20 lat jego fundacja przekazała 10 mld dolarów na poprawę ochrony zdrowia i zainicjowała badania nad genami komarów, które przenoszą malarię. Dzięki niej powstały także modele oparte o Big Data, które przewidują rozwój epidemii i miejsca jej kolejnych epicentrów.

W kontekście koronawirusa Gates zaangażował się w inicjatywę „COVID-19 Therapeutics Accelerator” i zamierza wybudować fabryki, w których produkowane będą szczepionki. W tym celu wyselekcjonował siedem najbardziej obiecujących projektów – jednak zakłada, że tylko dwa z nich mają realne szanse na powodzenie.

Komornik wbrew prawu może zająć 500 plus? Zapis w przepisach wywołuje kontrowersjeKomornik wbrew prawu może zająć 500 plus? Zapis w przepisach wywołuje kontrowersjeCzytaj dalej

Gates ofiarą teorii spiskowych

Spełnienie się prognozy Gates’a wywołało falę teorii spiskowych, zgodnie z którymi przedsiębiorca miał sam stworzyć COVID-19, aby potem czerpać zyski ze szczepionki.

Z raportu opublikowanego na łamach „New York Times” wynika, że Gates padł ofiarą zmasowanej krytyki, a fałszywe teorie dotyczącego jego rzekomego udziału w wytworzeniu koronawirusa są rozpowszechnianie przez środowiska sprzeciwiające się szczepieniom. W rozprzestrzenianiu nieprawdziwych informacji mają im pomagać prawicowi publicyści i członkowie internetowej grupy szerzącej teorie spiskowe - QAnon.

Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechałeś tymi autobusami? Jesteś poszukiwany przez sanepid, musisz się koniecznie zgłosić
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News