Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę przed Wszystkimi Świętymi
Joanna Leja
Joanna Leja 22.10.2021 02:00

Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę przed Wszystkimi Świętymi

Biedronka-sklep-wejście-logo-biznesinfo
Biznesinfo

Biedronka nie otworzy swoich sklepów w niedzielę 31 października, na dzień przed Dniem Wszystkich Świętych. Sieć napisała list do pracowników.

Biedronka przekazała, że "wyjątkowo" w niedzielę 31 października wszystkie jej sklepy w Polsce będą zamknięte.

W liście do pracowników sieć przekazała informację o wolnej niedzieli.

– W Biedronce rozumiemy, jak istotnym dla Polaków świętem jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada. To dzień, który spędzamy z naszymi bliskimi, odwiedzając miejsca spoczynku krewnych i poświęcając czas na chwilę refleksji - wskazała sieć w liście do pracowników. – Mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi – podkreśliła sieć.

Portal widomościhandlowe.pl przypomina, że, już ponad 1000 sklepów dyskontowej sieci działa w niedziele "niehandlowe". A zatem w praktyce niemal co trzecia placówka Biedronki czynna jest codziennie. Sklepy korzystają ze statusu placówki pocztowej, który uprawnia do legalnej działalności w niedziele pomimo obowiązywania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Zakaz handlu w niedziele jeszcze bardziej restrykcyjny

Jednak od 1 lutego 2022 r. Biedronka nie będzie mogła otwierać sklepów pod przykrywką agencji pocztowej. Rząd uszczelnił ustawę, a w tym tygodniu podpis pod nowelizacją złożył prezydent Andrzej Duda i ustawę opublikowano w Dzienniku Ustaw.