BiznesINFO.pl
Biznesinfo

Biznesinfo

Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę przed Wszystkimi Świętymi

22 Października 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Biedronka nie otworzy swoich sklepów w niedzielę 31 października, na dzień przed Dniem Wszystkich Świętych. Sieć napisała list do pracowników.

Biedronka przekazała, że "wyjątkowo" w niedzielę 31 października wszystkie jej sklepy w Polsce będą zamknięte.

W liście do pracowników sieć przekazała informację o wolnej niedzieli.

– W Biedronce rozumiemy, jak istotnym dla Polaków świętem jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada. To dzień, który spędzamy z naszymi bliskimi, odwiedzając miejsca spoczynku krewnych i poświęcając czas na chwilę refleksji - wskazała sieć w liście do pracowników. – Mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi – podkreśliła sieć.

ZUS rozdaje pieniądze. Sporo świadczeń przelatuje nam koło nosa, a wcale nie musi

Slajd 1 z 5

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Dobry Start od ZUS

Dobry Start, świadczenie zwane potocznie 300+ przysługuje dzieciom uczącym się. Świadczenie przyznawane jest raz w roku i wniosek o jego otrzymanie można złożyć jedynie drogą elektroniczną. ZUS co jakiś czas przypomina, że najlepiej zrobić to poprzez profil PUE ZUS lub za pomocą profilu zaufanego. Wnioski składać można od 1 lipca do 30 listopada. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że z pomocy korzysta 4,4 mln polskich uczniów.

Portal widomościhandlowe.pl przypomina, że, już ponad 1000 sklepów dyskontowej sieci działa w niedziele "niehandlowe". A zatem w praktyce niemal co trzecia placówka Biedronki czynna jest codziennie. Sklepy korzystają ze statusu placówki pocztowej, który uprawnia do legalnej działalności w niedziele pomimo obowiązywania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Zakaz handlu w niedziele jeszcze bardziej restrykcyjny

Jednak od 1 lutego 2022 r. Biedronka nie będzie mogła otwierać sklepów pod przykrywką agencji pocztowej. Rząd uszczelnił ustawę, a w tym tygodniu podpis pod nowelizacją złożył prezydent Andrzej Duda i ustawę opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Opublikowano ranking najlepszych krajów dla emerytów. Miejsce Polski aż szokuje

Slajd 1 z 6

dieter55/pixabay

Najlepsze systemy emerytalne świata - 1. Islandia

Ranking Mercer CFA Institute Global Pension Index zestawia systemy emerytalne z 47. krajów świata. Analitycy badali systemy emerytalne na trzech płaszczyznach. Brano więc pod uwagę godne warunki życia na emeryturze, stabilność systemu emerytalnego i prognozy na przyszłość oraz regulacje chroniące emerytów. Pierwsze miejsce zajęła Islandia z 84,2 pkt na 100. W kolejnych slajdach zobaczysz następne raje dla emerytów.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka przygotowała się na Black Friday. Klienci znów ustawią się w kolejkach

Czytaj więcej >
kolejka

Handel

Polacy znaleźli sposób na inflację. Starają się kupować konkretne produkty

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Czytaj więcej >
lidl

Handel

Lidl rzuca na półki prawdziwe hity, ale tylko dzisiaj. Sieć poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Rossmann i Kolporter

Handel

Rossmann przygotował wielki prezent dla klientów. Dostaniesz go bezpłatnie w salonikach Kolporter

Czytaj więcej >
ważne

Handel

RMF: Rząd wprowadzi maksymalną marżę dla stacji benzynowych

Czytaj więcej >