BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka nie tylko w Polsce. Już wiemy, w jakim kraju otworzy sklepy
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:05

Biedronka nie tylko w Polsce. Już wiemy, w jakim kraju otworzy sklepy

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Biedronka w Polsce radzi sobie coraz lepiej. Choć mogłoby się wydawać, że sytuacja sieci się ustabilizowała, a rosnąca konkurencja ze strony Lidla czy Dino utrudnia jej działanie, w 2019 roku Biedronka zanotowała 54 mld złotych ze sprzedanych towarów.

Jak mówi Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins, do którego Biedronka należy, Polska jest kołem napędowym firmy. Jednak plany na przyszłość firmy wykraczają już poza granice naszego kraju. Prezes Jeronimo Martins stwierdził, że sieciówka powinna pojawić się w kolejnym europejskim kraju.

 - Polska jest kołem napędowym naszej działalności. Biedronka powinna rozwijać się poza granicami Polski - oświadczył dos Santos.

Biedronka poza Polską. Sieć planuje ekspansję na południu

Jak wskazuje portal Business Insider Polska, plany Jeronimo Martins dotyczą Rumunii. To właśnie w tym kraju w najbliższych latach ma pojawić się Biedronka. Co więcej, razem z Biedronką do Rumunii ma zawitać sieć drogerii Hebe, która także należy do portuglaskiej firmy. Wspomniany portal zwrócił także uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do Hebe Biedronka nie zamierza iść w sprzedaż w sieci.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 3002 sklepów sieci Biedronka. W 2019 roku przybyło ich aż 102, co pozwoliło przebić barierę 3000 sklepów. W mniejszym formacie otwarto 33 sklepy i 95 w regularnym. Business Insider Polska zwraca jednak uwagę, że 26 sklepów trzeba było zamknąć. Do końca 2020 roku sieć planuje wzrost o kolejnych 100 sklepów. 60% z nich stanowić będą sklepy w mniejszym formacie, a reszta będzie w regularnej wersji.