Biedronka - ekspansja poza Polskę
wikimedia.org/Henryk Borawskib
Autor Przemysław Terlecki - 22 Lutego 2020

Biedronka nie tylko w Polsce. Już wiemy, w jakim kraju otworzy sklepy

Biedronka pozostaje najpopularniejszym dyskontem w Polsce. Ogromny sukces sieci i stojącej za nią Jeronimo Martins z Portugalii zachęcił właścicieli do ekspansji. Już wiadomo, w jakim kraju poza Polską sieciówka chce otworzyć sklepy.

Biedronka w Polsce radzi sobie coraz lepiej. Choć mogłoby się wydawać, że sytuacja sieci się ustabilizowała, a rosnąca konkurencja ze strony Lidla czy Dino utrudnia jej działanie, w 2019 roku Biedronka zanotowała 54 mld złotych ze sprzedanych towarów.

Jak mówi Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins, do którego Biedronka należy, Polska jest kołem napędowym firmy. Jednak plany na przyszłość firmy wykraczają już poza granice naszego kraju. Prezes Jeronimo Martins stwierdził, że sieciówka powinna pojawić się w kolejnym europejskim kraju.

- Polska jest kołem napędowym naszej działalności. Biedronka powinna rozwijać się poza granicami Polski - oświadczył dos Santos.

Znamy datę podpisania ustawy o trzynastkach. Dodatkowe pieniądze już niedługoZnamy datę podpisania ustawy o trzynastkach. Dodatkowe pieniądze już niedługoCzytaj dalej

Biedronka poza Polską. Sieć planuje ekspansję na południu

Jak wskazuje portal Business Insider Polska, plany Jeronimo Martins dotyczą Rumunii. To właśnie w tym kraju w najbliższych latach ma pojawić się Biedronka. Co więcej, razem z Biedronką do Rumunii ma zawitać sieć drogerii Hebe, która także należy do portuglaskiej firmy. Wspomniany portal zwrócił także uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do Hebe Biedronka nie zamierza iść w sprzedaż w sieci.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 3002 sklepów sieci Biedronka. W 2019 roku przybyło ich aż 102, co pozwoliło przebić barierę 3000 sklepów. W mniejszym formacie otwarto 33 sklepy i 95 w regularnym. Business Insider Polska zwraca jednak uwagę, że 26 sklepów trzeba było zamknąć. Do końca 2020 roku sieć planuje wzrost o kolejnych 100 sklepów. 60% z nich stanowić będą sklepy w mniejszym formacie, a reszta będzie w regularnej wersji.

TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News