Biedronka Państwowa Inspekcja Pracy
wikimedia.org/Henryk Borawski
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Maja 2020

Biedronka na celowniku związkowców. Sieć się naraziła, szykują się kontrole Państwowej Inspekcji Pracy

Biedronka rozpoczęła niedawno współpracę z aplikacją Glovo i dzięki temu klienci mogą robić zakupy w sieci także w niedzielę, z dostawą do domu. Nie umknęło to uwadze związkowców z NSZZ “Solidarność”, którzy apelują, by legalność usługi skontrolowała Państwowa Inspekcja Pracy - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Biedronka współpracuje z Glovo

Pomimo że w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele, to zakupy w sieci Biedronka są możliwe także w niedziele niehandlowe. Jak to możliwe? Od 10 maja sieć umożliwia klientom robienie zakupów w każdą niedzielę za pośrednictwem aplikacji Glovo. Aktualnie zakupy online przy użyciu aplikacji są możliwe w 16 największych polskich miastach.

Obecnie zakupy online w Biedronce przez aplikację Glovo są dostępne przez siedem dni w tygodniu na terenie Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Płocka, Rzeszowa, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna i Lublina.

Biedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od gigantaBiedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od gigantaCzytaj dalej

Biedronka pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy?

Oferta dostępna przez aplikację bazuje na asortymencie około 1500 produktów spożywczych i kosmetycznych najczęściej kupowanych przez klientów sieci Biedronka. Warto zaznaczyć, że klienci kupią online produkty w tych samych cenach, po których są one aktualnie sprzedawane w sklepach, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w tym czasie promocji. Klienci muszą za to liczyć się z dodatkowym kosztem dostawy.

Niedzielny handel zwrócił uwagę związkowców z NSZZ “Solidarność” i Państwowej Inspekcji Pracy. Dlaczego Biedronka ma zostać skontrolowana przez PIP?

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracja

- Wprawdzie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i inne dni daje możliwość funkcjonowania handlu w sklepach internetowych i na platformach internetowych, jednak z naszych informacji wynika, że Biedronka nie posiada sklepów wyłącznie internetowych - tłumaczy Alfred Bujara z NSSZ “Solidarność”, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczykRząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczykCzytaj dalej

Biedronka: działamy zgodnie z prawem

Biedronka zapewnia, że proces realizacji internetowych zamówień ma być realizowany w oparciu o szczegółowe reguły prawne, w podobny sposób jak u innych sprzedawców, którzy umożliwiają klientom robienie zakupów także w niedziele.

Kontrole w Biedronce będą, ale po pandemii - obecnie nie są prowadzone żadne postępowania. Jak zapowiedział na łamach wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Zalewski, p.o. rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy podejmie działania mające na celu ocenę legalności stosowanych działań przez Biedronkę i firmę Glovo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  2. Odmówił pomocy kobiecie na wózku. "Ja się nie tykam, jest epidemia"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takKultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News