Zakażony Covid-19 uciekł ze szpitala do Biedronki
wikimedia/Henryk Borawski
Autor Radosław Święcki - 15 Listopada 2020

Zakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręce

Kolejny przypadek bezmyślności, tym razem w Kedzierzynie-Koźlu. Chorujący na COVID-19 43-letni mężczyzna uciekł ze szpitala i udał się do znajdującej się nieopodal Biedronki. Być może obsługa nie zorientowałaby się, że ma do czynienia z zakażonym klientem, gdyby nie zdradziły go... ręce.

Zakażony COVID-19 uciekł do Biedronki

Wielokrotnie na łamach naszego portalu opisywaliśmy przykłady bezmyślności zakażonych COVID-19 pacjentów, którzy zamiast przebywać w szpitalach, uciekali a to do miejscowego sklepu monopolowego, czy pobliskiego dyskontu.

Tego rodzaju sytuacja miała ostatnio miejsce w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Jak podaje serwis nto.pl 43-letni mężczyzna uciekł z izby przyjęć miejscowego szpitala i udał sięna zakupy do pobliskiej Biedronki. Pracownicy sklepu być może nie zorientowaliby się, że mają do czynienia z zakażonym klientem, gdyby nie jego ręce na których dostrzegli bandaże, a także zaaplikowany wenflon.

Widząc wenflon i bandaże obsługa Biedronki od razu domyśliła się, że przebywający w sklepie mężczyzna to najpewniej pacjent pobliskiego szpitala, w którym przebywają osoby zakażone koronawirusem. Niezwłocznie zawiadomiono policję, która zatrzymała 43-latka zakażonego COVID-19.

Celem ucieczki zakażonego COVID-19 była Biedronka. Do sieciówki przyjechała policja i medycy

Poza policją, jak podaje portal, w sklepie pojawiła się również karetka z ratownikami ubranymi w kombinezony ochronne. 43-latek został przewieziony do izolatorium.

- Mężczyzna ten oddalił się z placówki medycznej. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie - mówi w rozmowie nto.pl komisarz Magdalena Nakoneczna, rzeczniczka policji w Kędzierzynie-Koźlu.

1. Prawo do emerytury jest dla nich przekleństwem. Pożegnają się z pracą, w podobnej sytuacji jest prawie 40 tys. osób
2. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" oburzona zachowaniem Edyty Górniak, ostro skomentowała. Będzie konflikt?
3. Biedronka chce ponowić ostatni sprzedażowy sukces. Dzisiaj sklepy czeka szturm klientów, czekali na powtórkę

43-latek, jak informuje portal, był zakażony koronawirusem co potwierdziły wcześniejsze badania. Za bezmyślne zachowanie mężczyźnie mogą grozić zarzuty z art. 165 kodeksu karnego, zgodnie z którym "ten, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze". Wymiar wspomnianej kary może sięgnąć od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejny przypadek ucieczki zakażonego COVID-19

Portal przypomina, że to kolejny przypadek ucieczki pacjenta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Tego typu sytuacja miała miejsce w marcu, podczas pierwszej fali pandemii, kiedy pacjent z podejrzeniem COVID-19 zamiast oczekiwać na wyniki badań, wyszedł z izby przyjęć. Mężczyzna został znaleziony po kilkunastu godzinach. Na szczęście ostatecznie okazało się, że nie był zakażony koronawirusem.

Na początku listopada lokalne media informowały również o dwukrotnej ucieczce pacjenta ze szpitala zakaźnego w Zduńskiej Woli. Mężczyzna został znaleziony przez policję, obecnie trwa postępowanie wyjaśniające, czy powodował zagrożenie.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 21 584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 303 osób. Od początku pandemii na wirusa w Polsce zachorowało 712 972 osób, zaś liczba zgonów zbliża się do 10,5 tys. ofiar.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News