BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Poważne utrudnienia w Biedronce. Sieć nie wytrzymuje natłoku chętnych do zakupów

10 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Biedronka wprowadziła wczoraj sprzedaż online z dostawą do domu za pośrednictwem Glovo. Jednak zamówień jest tak dużo, że aplikacja przestała je przyjmować.

Biedronka sprzedaje online

W czwartek 10 kwietnia Biedronka ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z aplikacją Glovo. W efekcie klienci mogą robić zakupy online w Biedronce, a za dostawę do domu odpowiadają pracownicy hiszpańskiej aplikacji. Sam koszt dostawy to 9,99 zł.

Biedronka poinformowała, że na zakupy online nie ma konkretnych limitów wagowych, jednak waga zakupów nie powinna przekraczać fizycznych możliwości dostawcy. Kupując za pośrednictwem Glovo obowiązują te same ceny i promocje, które są w sklepach sieci Biedronka.

Czas realizacji zamówienia od chwili jego złożenia do momentu dostawy ma zajmować nie więcej niż godzinę, w zależności od pory dnia i lokalizacji, jednak - jak zaznacza Biedronka - w okresach większej liczby zamówień czas oczekiwania na dostawę może się nieznacznie wydłużyć. Zamówienia będą przyjmowane w godzinach od 10 do 22.30.

Biedronka i Glovo nie wytrzymują obciążeń

Wygląda na to, że rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednak zainteresowanie usługą chyba przerosło możliwości firmy Glovo. Jak podaje portal bankier.pl, aplikacja przestała działać. 

Aplikacja Glovo wstrzymała przyjmowanie zamówień. “Z powodu dużego zainteresowania nie jesteśmy w stanie przyjmować nowych zamówień. Spróbuj ponownie za kilka minut” - taki komunikat wyświetla się w aplikacji podczas próby złożenia zamówienia z sieci Biedronka.

Tagi:

KoronawirusBiedronkazakupysklepdyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >
zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >