Biedronka w Szczecinie strata, bo wybudowano kościół
Wikipedia/Szczecinolog
Autor Maria Glinka - 6 Marca 2020

Monopolowy i Biedronka mają problem. Prohibicja na deptaku, bo postawili kościół

Biedronka została zmuszona do zamknięcia jednego ze sklepowych wejść. Wszystko przez wybudowany niedawno kościół, który mieści się w kamienicy przy deptaku Bogusława w Szczecinie. Przepisy antyalkoholowe idą o krok dalej i zabraniają lokalom gastronomicznym oferować alkoholu w ogródkach.

Biedronka stratna z powodu kościoła

Biedronka w Szczecinie napotkała na problemy w związku z budową Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w kamienicy przy ul. Bogusława 9.

PKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćPKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

Od 2018 r. lokalizacja świątyni ma decydujący wpływ na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Wtedy to uchwała rady miasta Szczecin wprowadziła regulację, zgodnie z którą punkt sprzedaży napojów o zawartości alkoholu przekraczającej 4,5 proc. nie może znajdować się bliżej niż 100 metrów od „budynków i budowli sakralnych”. Zapis ten obejmuje wszystkie miejsca sakralne, bez względu na wyznanie.

Sklepy CCC znikną z Polski? Fatalne doniesienia o sytuacji finansowej firmySklepy CCC znikną z Polski? Fatalne doniesienia o sytuacji finansowej firmyCzytaj dalej

W związku z tym Biedronka była zmuszona do zamknięcia na stałe jednego z wejść, które znajduje się zaledwie kilkanaście metrów od kościoła. Ma to niekorzystny wpływ na market, ponieważ obok drzwi, zaryglowanych już od kilku dni, znajdowała się często używana przez klientów kasa. Personel sklepu nie kryje niezadowolenia z wybudowania kościoła – podaje Gazeta Wyborcza Szczecin.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Prohibicja zaszkodzi właścicielom

Nowe przepisy uderzają nie tylko w Biedronkę, ale i w lokale gastronomiczne, których na deptaku Bogusława jest mnóstwo. Uchwała wpłynie znacząco na przychody m.in. pubu Seta i galareta, który znajduje się tuż obok wejścia do kamienicy z kościołem.

Uchwała doprecyzowuje zasady sprzedaży alkoholu, czyniąc wyjątek dla lokali – w przypadku serwowania samego piwa obowiązuje zachowanie od kościoła odległości nie 100 m, a 30 m. Jednak w zgodnie z tymi zapisami alkoholu nie będzie można serwować w ogródkach, które są rozstawiane przed pubami w sezonie letnim.

Zdaniem Dominiki Jackowskiej, radnej miasta, aby lokale mogły sprzedawać wyroby alkoholowe w ogródkach, niezbędna jest nowelizacja prawa. Zgodnie z jej propozycją, obostrzenia należałoby wyłączyć także wobec „przedogródków przypisanych do pubów czy restauracji”.

Inne przypadki prohibicji

Podobne zapisy, które zakazywały serwowania alkoholu przy budynkach sakralnych, zostały zniesione wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie. W myśl uchwały z 2018 r. obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu w odległości mniejszej niż 50 m od budynków kultu religijnego – podają finanse.wp.pl.

Wniosek o unieważnienie przepisu wniósł jeden z restauratorów, którego lokal znajduje się na Starym Mieście tuż obok kościoła ewangelicko-augsburskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News