Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 255.03.2020. Epidemia koronowirusa. Pierwszy dzien zaostrzonej kwarantanny. N/z kolejka przed sklepem Biedronka
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Kwietnia 2020

Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

Biedronka ma plan na ominięcie limitu klientów. Sieć otworzy kasy mobilne. Do końca tego tygodnia będą działać we wszystkich sklepach.

Biedronka wprowadza kasa mobilne

O sprawie informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak czytamy, w sklepach sieci Biedronka w całej Polsce pojawią się kasy mobilne, które zostaną zmontowane z wózków zakupowych. Takie rozwiązanie sprawi, że do sklepów będzie można wpuszczać więcej klientów - odpowiednio trzy osoby na jedną kasę. W konsekwencji, przy zainstalowaniu np. ośmiu kas mobilnych, do Biedronki wejdą 24 osoby więcej.

Biedronka montuje kasy z wózków

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, w czwartek kierownicy sklepów Biedronka w całym kraju otrzymali od centrali polecenie przygotowania wózków zakupowych do zainstalowania mobilnych kas. Do końca weekendu mają być gotowe we wszystkich sklepach.

Wyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaWyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Znany lekarz nie wytrzymał informacji o zakażeniu. Tragiczny finał historii

Cel jest jeden: ominięcie regulacji nałożonych przez rząd. Okazuje się, że kasy będą atrapami, nawet nie będą podpięte do prądu. Jak podaje serwis, chodzi tylko to, żeby do sklepu mogło wejść więcej osób.

Z kolei Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka zapewnia, że kasy mają normalnie działać, a informacje przekazane przez pracowników są nieprecyzyjne. Dzięki rozwiązaniu obsługa klientów ma być szybsza i efektywniejsza, co wpłynie bezpieczeństwo pracowników i konsumentów.

Mandat w drodze do pracy? Wiele osób może być narażonych na kary przez nowe obostrzeniaMandat w drodze do pracy? Wiele osób może być narażonych na kary przez nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Kolejne obostrzenia

Sprytne rozwiązanie z mobilnymi kasami, jakie wprowadzi Biedronka, to reakcja na kolejne obostrzenia wdrożone przez rząd. Zamknięte są wszystkie punkty kosmetyczne, fryzjerskie oraz studia tatuażu i piercingu. Rząd zdecydował też o zamknięciu wszystkich marketów i sklepów budowlanych na weekend.

Poza tym w sklepach może być przebywać maksymalnie do trzech osób na jedną kasę. To oznacza, że jeśli w sklepie jest pięć kas, to w placówce może być maksymalnie 15 osób.

- W urzędach pocztowych, ze względu na większe ściśniecie powierzchni, ten limit to 2 osoby na jedno okienko - przekazał premier Mateusz Morawiecki cytowany przez radiozet.pl.

Klienci i pracownicy sklepów mają mieć dostęp do rękawiczek oraz płynu dezynfekującego. Te działania mają ograniczać ryzyko zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News