Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Które Biedronki i Lidle są otwarte całodobowo? Spis sklepów, w których zrobisz zakupy 24h
Maria Glinka
Maria Glinka 03.04.2020 02:00

Które Biedronki i Lidle są otwarte całodobowo? Spis sklepów, w których zrobisz zakupy 24h

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Biedronka będzie całodobowa

Biedronka podjęła decyzję o wydłużeniu czasu pracy aż 75 proc. swoich placówek w stolicy. Od 7 do 10 kwietnia poszczególne oddziały rozpoczną pracę całodobową.

Biuro prasowe Biedronki poinformowało, że jedynie 44 sklepy spośród 161 placówek na terenie Warszawy nie przyłączą się do Akcji24. Godzin otwarcia nie wydłużono w galeriach handlowych oraz w miejscach, gdzie wykluczają to wcześniejsze uzgodnienia ze wspólnotami mieszkaniowymi zarządzającymi budynkami, w których znajdują się sklepy – podaje warszawa.wyborcza.pl.

Wśród sklepów, które nie będą pracowały ani całodobowo ani w zwiększonym wymiarze czasu (6-24) znalazły się: Biedronka przy Marywilskiej 44 (od 8 do 20), przy Ogrodowej 58 (od 7 do 20) i przy Pańskiej 98 (od 7 do 20).

41 sklepów będzie otwartych od 6 do 22, w tym m.in. na Odolanach przy Jana Kazimierza 62 czy na parterze bloku w Miasteczku Wilanów przy ul. Sejmu Czteroletniego 2.

Lidl z wydłużonymi godzinami pracy

Godziny pracy zwiększył także Lidl. 12 warszawskich placówek marketu zdecydowało się na pracę całodobową. Są to oddziały:

 • w Miasteczku Wilanów przy al. Rzeczpospolitej,

 • naprzeciwko Galerii Mokotów przy Wołoskiej,

 • w Wawrze przy ul. Pożaryskiego/Żegańska,

 • przy ul. Głębockiej,

 • przy ul. Grochowskiej 147,

 • ul. Sosnkowskiego 2,

 • ul. Pileckiego 103,

 • al. Krakowskiej 253,

 • ul. Plastycznej 12,

 • ul. Kasprowicza 117,

 • ul. Bolesławickiej 2,

 • ul. Powstańców Śląskich 72.

Lidl oznajmił, że wszystkie sklepy będą działać w wydłużonych godzinach także w niedzielę handlową, która wypada 5 kwietnia.

Auchan również czynny dłużej

Do akcji wydłużania godzin na zakupy dołączył także Auchan. Zakupy w supermarkecie będzie można zrobić w godzinach 6-21, a w niedziele handlowe od 6.30 do 20.

Dyrektor Auchan zwraca uwagę, że wcześniejsze otwarcie sklepu to „dodatkowa opcja dla klientów, którzy preferują zakupy poranne”. Zachęca również do odwiedzania sieci handlowej w późniejszych godzinach, aby uniknąć większych skupisk ludzi.

Nowe zasady wymusiły zmianę strategii

Wszystkie decyzje o wydłużeniu godzin pracy są związane z najnowszymi obostrzeniami rządowymi, zgodnie z którymi wprowadzono limit osób w sklepach. W tym samym czasie może robić zakupy trzykrotnie większa liczba osób niż ilość kas.

W związku z tym czas, który należy poświęcić na zakupy znacznie się wydłuża. W celu sprawdzenia jak zatłoczone są konkretne sklepy można użyć funkcji „Popularne godziny”, którą oferują Google. Dzięki niej z łatwością można uniknąć dużych grup ludzi w trakcie dokonywania zakupów, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii.

Tagi: Biedronka Lidl