Biedronka i Lidl będą całodobowe przed Wielkanocą
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 3 Kwietnia 2020

Które Biedronki i Lidle są otwarte całodobowo? Spis sklepów, w których zrobisz zakupy 24h

Biedronka i Lidl postanowiły wyjść naprzeciw potrzebom Polaków w dobie pandemii i oferują swoim klientom zakupy 24 godziny na dobę. Wydłużenie godzin pracy ma ułatwić zakupy w okresie przedświątecznym.

Biedronka będzie całodobowa

Biedronka podjęła decyzję o wydłużeniu czasu pracy aż 75 proc. swoich placówek w stolicy. Od 7 do 10 kwietnia poszczególne oddziały rozpoczną pracę całodobową.

Biuro prasowe Biedronki poinformowało, że jedynie 44 sklepy spośród 161 placówek na terenie Warszawy nie przyłączą się do Akcji24. Godzin otwarcia nie wydłużono w galeriach handlowych oraz w miejscach, gdzie wykluczają to wcześniejsze uzgodnienia ze wspólnotami mieszkaniowymi zarządzającymi budynkami, w których znajdują się sklepy – podaje warszawa.wyborcza.pl.

Wśród sklepów, które nie będą pracowały ani całodobowo ani w zwiększonym wymiarze czasu (6-24) znalazły się: Biedronka przy Marywilskiej 44 (od 8 do 20), przy Ogrodowej 58 (od 7 do 20) i przy Pańskiej 98 (od 7 do 20).

41 sklepów będzie otwartych od 6 do 22, w tym m.in. na Odolanach przy Jana Kazimierza 62 czy na parterze bloku w Miasteczku Wilanów przy ul. Sejmu Czteroletniego 2.

Z ostatniej chwili: Minister ogłosił kolejny, bezwzględny zakaz. Jego złamanie wiąże się z poważnymi problemamiZ ostatniej chwili: Minister ogłosił kolejny, bezwzględny zakaz. Jego złamanie wiąże się z poważnymi problemamiCzytaj dalej

Lidl z wydłużonymi godzinami pracy

Godziny pracy zwiększył także Lidl. 12 warszawskich placówek marketu zdecydowało się na pracę całodobową. Są to oddziały:

 • w Miasteczku Wilanów przy al. Rzeczpospolitej,
 • naprzeciwko Galerii Mokotów przy Wołoskiej,
 • w Wawrze przy ul. Pożaryskiego/Żegańska,
 • przy ul. Głębockiej,
 • przy ul. Grochowskiej 147,
 • ul. Sosnkowskiego 2,
 • ul. Pileckiego 103,
 • al. Krakowskiej 253,
 • ul. Plastycznej 12,
 • ul. Kasprowicza 117,
 • ul. Bolesławickiej 2,
 • ul. Powstańców Śląskich 72.

Lidl oznajmił, że wszystkie sklepy będą działać w wydłużonych godzinach także w niedzielę handlową, która wypada 5 kwietnia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Auchan również czynny dłużej

Do akcji wydłużania godzin na zakupy dołączył także Auchan. Zakupy w supermarkecie będzie można zrobić w godzinach 6-21, a w niedziele handlowe od 6.30 do 20.

Dyrektor Auchan zwraca uwagę, że wcześniejsze otwarcie sklepu to „dodatkowa opcja dla klientów, którzy preferują zakupy poranne”. Zachęca również do odwiedzania sieci handlowej w późniejszych godzinach, aby uniknąć większych skupisk ludzi.

Emerytura wyższa o 15%. ZUS zdradza prosty sposób na większe świadczenieEmerytura wyższa o 15%. ZUS zdradza prosty sposób na większe świadczenieCzytaj dalej

Nowe zasady wymusiły zmianę strategii

Wszystkie decyzje o wydłużeniu godzin pracy są związane z najnowszymi obostrzeniami rządowymi, zgodnie z którymi wprowadzono limit osób w sklepach. W tym samym czasie może robić zakupy trzykrotnie większa liczba osób niż ilość kas.

W związku z tym czas, który należy poświęcić na zakupy znacznie się wydłuża. W celu sprawdzenia jak zatłoczone są konkretne sklepy można użyć funkcji „Popularne godziny”, którą oferują Google. Dzięki niej z łatwością można uniknąć dużych grup ludzi w trakcie dokonywania zakupów, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
 3. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
 4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
 5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
 6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
 7. Gwiazda internetu ma koronawirusa i nie przestrzega kwarantanny. Naraża dzieci, internauci nie zostawiają na niej suchej nitki
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News