Baseny i siłownie nie będą od soboty funkcjonowały
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 16 Października 2020

Tam już nie pójdziesz. Według nowych restrykcji zamknięto kilka typów działalności

Od najbliższej soboty wejdą w życie nowe rządowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Niezależnie od tego czy mieszkamy w miejscu należącym do strefy żółtej czy czerwonej będziemy musieli pożegnać się na jakiś czas z myślą o wizycie na basenie, siłowni czy w aquaparku.

Baseny i siłownie zamknięte

Baseny, siłowni, aquaparki - wizyty w tych miejscach w ciągu najbliższych tygodni, a może i miesięcy będą niemożliwe. W czwartek późnym popołudniem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o najnowszych rządowych restrykcjach związanych z postępującą w Polsce pandemią koronawirusa (w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie blisko 8100 nowych zachorowań). Obostrzenia nieco różnią się w zależności od stref do jakiej przynależą poszczególne powiaty (aż 152 powiaty trafiły do strefy czerwonej, w tym tak duże miasta jak np. Warszawa, Kraków, czy Gdańsk), ale zarówno w jednej jak i drugiej strefie obowiązuje zakaz funkcjonowania basenów, siłowni i aquaparków.

Przypomnijmy, że baseny, siłowni i aquaparki były zamknięte w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa, między połową marca a końcem maja br. Przywrócono ich działalność dopiero w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki.

Decyzja o zamknięciu siłowni, basenów czy aquaparków wzbudziła spore kontrowersje w mediach społecznościowych. Rozczarowania zakazem działalności tych miejsc nie kryje m.in. prawicowy publicysta Wojciech Wybranowski. - Siłownie i kluby sportowe zamknięte? Miejsca, gdzie rzeczywiście dbano o dezynfekcję i siłą rzeczy o zdrowie? To ja poproszę o wcześniejsze wybory. Przebąblowano lato zajmując się pierdołami, a teraz ściema z lockdownem. Wszyscy won! - napisał Wybranowski.

t

Koronawirus może zaszkodzić nie tylko twojemu zdrowiu. Najpewniej trwale zmniejszy ci także emeryturęKoronawirus może zaszkodzić nie tylko twojemu zdrowiu. Najpewniej trwale zmniejszy ci także emeryturęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

Wybranowskiemu wtóruje inny związany z prawicą dziennikarz Wojciech Mucha. - To prawda. Na siłowni gdzie chodze, rezim byl większy niż w pociągach, galeriach i urzędach. A i tak oblozenie bylo 30 % tego co przed lockdownem. Debilne zagrania pod publiczkę - napisał Mucha.

Pozostałe zmiany

Przypomnijmy, że najnowsze restrykcje zakładają znaczące zmiany m.in. w organizacji wesel. W powiatach należących do strefy żółtej możliwa będzie organizacja uroczystości, ale maksymalnie do 25 osób i bez zabaw tanecznych. Wesela niemożliwe będą natomiast w powiatach należących do strefy czerwonej. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w zgromadzeniach publicznych w strefie żółtej będzie mogło uczestniczyć 25 osób, zaś w czerwonej - 10. W strefie czerwonej wraca również ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych (5 osób na jedną kasę). Wprowadzono również znaczące zmiany dotyczące nauki w szkołach wyższych i średnich - w strefach żółtych obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe, natomiast mieszkańcy powiatów należących do strefy czerwonej przejdą na zdalne nauczanie.

ZUS przypomina o ważnym zasiłku. Można go dostać praktycznie od rękiZUS przypomina o ważnym zasiłku. Można go dostać praktycznie od rękiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News