Auto dla TVP Kurskiego
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC3.0
Autor Oktawian Góral - 31 Lipca 2020

30 luksusowych samochodów dla TVP. Jedno auto może kosztować ok. 120 tys. zł

Auto pełne luksusu dla pracowników Kurskiego. TVP idzie na zakupy i chce 30 luksusowych limuzyn. Ogromne wymagania państwowej telewizji co do samochodów.

Auto pomalowane metalizowanym lakierem w kolorze niebieskim, automatyczna klimatyzacja, silnik o mocy co najmniej 150 KM - takie wymagania musi spełnić dostawca 30 luksusowych limuzyn dla Telewizji Polskiej. Budżet? 4 miliony złotych, czyli ponad 120 tysięcy za samochód. Oto najnowszy przetarg jaki został ogłoszony przez TVP - informuje Gazeta Wyborcza.

Auta dla pracowników Jacka Kurskiego

Przetarg został opublikowany na stronie TVP. Państwowa telewizja ogłosiła, że potrzebuje 30 aut. Aby dostarczyć samochody na Woronicza trzeba spełnić niemałe wymagania. Auta mają mieć minimum 4,7 metra długości, benzynowy silnik, automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację, kamerę cofania oraz nadwozie sedan lub liftback, a także elektronicznie sterowane lusterka i szyb oraz porządną instalację dźwiękową.

Takiego prezentu od ZUS emeryci się nie spodziewali. Do zgarnięcia nawet 33 tys. złTakiego prezentu od ZUS emeryci się nie spodziewali. Do zgarnięcia nawet 33 tys. złCzytaj dalej

Jak wskazuje portal Press samochody mają być przeznaczone dla pracowników warszawskiej centrali TVP, a dysponować zasobem samochodów ma Ośrodek Inwestycji i Transportu. Czy przetarg oznacza zażegnanie "katastrofalnej sytuacji finansowej telewizji" o jakiej była mowa jeszcze w marcu tego roku? Jak podaje wPolityce.pl jeszcze wtedy pracownicy TVP byli straszeni zwolnieniami grupowymi, ograniczeniami w emisji programów nierentownych - w tym TVP Info. Wszystko po to by wywrzeć presję na Wiejskiej i uzyskać dofinansowanie w wysokości prawie 2 mld złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Pieniądze dla "grożącej niewypłacalnością spółki" - jak wskazuje na pismo TVP do rządu portal SpiderWeb's - udało się zdobyć. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dofinansowaniu publicznego nadawcy. Teraz, gdy kondycja finansowa została znacząco poprawiona, telewizja zaczęła myśleć o samochodach dla swoich pracowników. Poniżej publikujemy fragment specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Swiz TVP

Pytania dziennikarzy rodzi bardzo dokładna specyfikacja pojazdów oraz mocno okrojony budżet. Na spełnienie wymagań stawianych co do aut przez kierowaną przez Jacka Kurskiego telewizję przeznaczono 4 mln złotych, choć jak zaznaczono w SWIZ - najistotniejszym kryterium będzie cena. W mediach zaczynają pojawiać się głosy, że przetarg został ogłoszony pod konkretnego dostawcę, który na Woronicza jest już od dawna znany. Kto będzie zwycięzcą? Dowiemy się tego, gdy koperty zostaną otwarte, a komisja rozdzieli punkty. Otwarcie ofert jest zaplanowane na 31.08.2020 na 12.00.

Będzie banknot z Kaczyńskim. Gratka dla kolekcjonerówBędzie banknot z Kaczyńskim. Gratka dla kolekcjonerówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News