Auchan: Taniej kupisz mięso i nabiał
picserver
Autor Kasper Starużyk - 13 Listopada 2019

Sieciówka żywność sprzedaje po 50% ceny. Taniej kupisz dwie grupy produktów

W celu walki z marnowaniem żywności, francuska sieć Auchan wprowadza specjalne punkty przy kasach, w których będzie można nabyć produkty żywnościowe z krótką datą ważności. Produkty w tych punktach mają być nawet o połowę tańsze.

W celu łatwej widoczności i dużego dostępu do produktów, Auchan zdecydował się umieścić specjalne chłodnie przy kasach zakupowych. Dzięki temu klienci sklepu będą mogli wybrać produkty żywnościowe o wiele prościej - informuje Fakt24.pl.

W tych znajdować się zaś mają produkty spożywcze, które będą sprzedawane w ramach akcji "Nie marnujemy, ratujemy". To akcja, która na celu ma sprzedawanie po 50% ceny produktów niedługo przed końcem terminu ważności. Mowa przede wszystkim o mięsie i nabiale.

Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złMasa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złCzytaj dalej

Auchan z hasłem „Nie marnujemy, ratujemy”

Francuski supermarket nie jest pierwszą sieciówką, która walczy z marnowaniem żywności. Wcześniej akcję wprowadził już m.in. Lidl, który oferuje taką żywność pod hasłem „Kupuję, nie marnuję”. Kampania ma niemal identyczne założenia i taki sam poziom przecen. W ofercie sklepów można nabyć mięso oraz nabiał, a także inne produkty o krótkim już terminie ważności.

Badanie Federacji Polskich Banków Żywności wykazało, że niemal połowa Polaków przynaje się do wyrzucania jedzenia. W tym niechlubnym rankingu jesteśmy w pierwszej piątce Unii Europejskiej - pisze Fakt24.pl.

Minimalna emerytura 2020. Znamy dokładne kwotyMinimalna emerytura 2020. Znamy dokładne kwotyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 61-letni mężczyzna związał się z lalką i porzucił rodzinę. „Zakochałem się”
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News