Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Amerykańska sieć fast food zamierza wejść do Polski. Jest poważnym rywalem KFC
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 25.04.2023 09:26

Amerykańska sieć fast food zamierza wejść do Polski. Jest poważnym rywalem KFC

flaga USA
Unsplash License

Texas Chicken zamierza otworzyć swoje lokale w naszym kraju. To sieć restauracji typu fast food, która w USA oraz na międzynarodowych rynkach jest poważną konkurencją dla KFC. Obecnie firma poszukuje u nas potencjalnych franczyzobiorców – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Texas Chicken, czyli konkurencja dla KFC

Church's Texas Chicken to amerykańska sieć restauracji, która specjalizuje się w sprzedaży przekąsek ze smażonego kurczaka. Firmę założono w 1952 roku pod nazwą Church's Fried Chicken To-Go, ale obecnie działa właśnie jako Texas Chicken lub Church's Chicken. Placówki sieci znajdują się w Stanach Zjednoczonych oraz w 25 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej, Azji, Środkowego Wschodu i Oceanii. Nie tylko w USA, ale również na międzynarodowych rynkach Texas Chicken jest poważnym rywalem KFC.

1080px-Church's_Chicken_sign,_Valdosta.jpg

Fot. Michael Rivera, CC BY-SA 4.0.

Biedronka przygotowuje specjalne paczki. Można sporo zaoszczędzić

Sieć obserwuje polski rynek

Minie jeszcze trochę czasu, zanim polscy konsumenci spróbują „niepodrabialnych, chrupiących kąsków z pikantnym sosem jalapeño” – donosi serwis wiadomoscihandlowe.pl. Obecnie sieć przygląda się polskiemu rynkowi gastronomicznemu i zachęca do kontaktu przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani prowadzeniem lokali franczyzowych. W czerwcu do Polski przyjedzie Ignacio Barbadillo, dyrektor ds. rozwoju biznesu międzynarodowego, aby spotkać się z takimi osobami.

Na ten moment nie znamy jeszcze budżetu przewidzianego na realizację inwestycji na naszym rynku. Nie ma również szczegółów w zakresie tempa i skali ekspansji ani przybliżonej daty otwarcia pierwszej placówki. Więcej informacji pojawi się dopiero po czerwcowej wizycie przedstawiciela sieci.

W tym roku czeka nas otwarcie Popeyes Louisiana Kitchen

Przypomnijmy, że na przełomie lipca i sierpnia br. inna amerykańska sieć fast food – Popeyes Louisiana Kitchen – otworzy swój pierwszy lokal we Wrocławiu, a kolejny w Szczecinie. Ambitne plany sieci zakładają otwarcie 10 placówek w Polsce i Czechach jeszcze w tym roku. Docelowo u nas, w Czechach i Rumunii ma powstać nawet 600 restauracji w ciągu dekady.

Nowy laptop za darmo. Rząd planuje rozdać bony dla konkretnej grupy.