Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 80 osób trafiło "szóstkę" w Lotto. Historyczne losowanie sprzed 30 lat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 30.03.2024 16:41

80 osób trafiło "szóstkę" w Lotto. Historyczne losowanie sprzed 30 lat

Lotto szyld
Fot. materiały prasowe Totalizatora Sportowego

Sobota 30 marca to czas, gdy wielu z nas przygotowuje się do wielkanocnego ucztowania, ale są i tacy, którzy właśnie dziś świętują zupełnie inne wydarzenie. Dokładnie 30 lat temu w Polsce miało miejsce historyczne losowanie Lotto. Było ono wyjątkowe, bowiem przyniosło ogromną radość aż 80 osobom, które trafiły mityczną “szóstkę”. Wydarzenie to do dziś pozostaje niewyjaśnionym fenomenem. Ile wygrali szczęśliwcy?

Okrągła rocznica. Mija 30 lat od historycznego losowania Lotto

30 marca 1994 r. na zawsze zapisał się w historii polskich gier liczbowych. To właśnie tego dnia odbyło się losowanie Lotto, w którym wygrać można było miliard (starych - red.) złotych. Na dzisiejsze złotówki to i tak imponująca kwota. Całe 100 tys. zł.

Wspominająca dla RMF24 tę pasjonującą rozgrywkę rzeczniczka Totalizatora Sportowego Aida Bella zauważa, że pula mogła być jeszcze większa, bo zależała od liczby zawartych zakładów. Mimo tego, każda “szóstka” warta była ponad 98 mln zł (9,8 tys. zł). Tyle właśnie udało się wygrać aż 80 osób. Niemożliwe?

Wyrzucasz paragony? Wiele osób nie ma pojęcia, jak duży błąd popełnia

Aż 80 osób trafiło "szóstkę" w Lotto

Wynik pamiętnego losowania z 30 marca 1994 r. to liczby: 11, 16, 23, 30, 35 oraz 41. Odczytujący je Ryszard Rembiszewski nawet nie podejrzewał, jak wielką radość sprawił tak wielu osobom. Tego dnia w 80 domach zapanowało czyste szczęście.

ZOBACZ: Marzysz o wygranej w Lotto? Te liczby padają najczęściej

Pewnym kluczem do odkrycia fenomenu tego wydarzenia może być zjawisko, na które w tekście dla Interii zwrócił uwagę red. Łukasz Piątek. Szczęśliwe liczby znajdowały się akurat na przykładowej instrukcji, pokazującej, jak prawidłowo wypełnić kupon. Część osób, jeśli nie wszyscy, zapewne stąd zaczerpnęła inspirację.

Poradnik Lotto dla milionerów

Każdy grający w Lotto mierzy właśnie w “szóstkę”, ale trafić dokładnie liczby wylosowane przez maszynę wcale nie jest łatwo. Dotychczas tylko siedem osób wygrało ponad 30 mln zł. Ostatnio (23 marca) szczęśliwcowi z Kluczborka udało się zaś zgarnąć prawie 19 mln zł.

Choć milionerów Lotto jest w Polsce nie tak wielu, Totalizator Sportowy specjalnie dla nich przygotował poradnik, w którym podpowiada m.in. jak zachować się, gdy wygramy fortunę albo co zrobić z wygraną, aby jej nie roztrwonić.

Z kolei jeśli chodzi o wskazówki dla aspirujących do grona bogaczy, rzeczniczka TS nie podaje jednej sprawdzonej recepty. Z szacunków wynika jednak, że większość graczy wybiera metodę “chybił trafił”, są też i tacy, którzy wciąż stawiają na te same liczby, zapisując je w zeszytach.

Źródło: RMF24, Interia