500 złotych w gotówce
Wikipedia
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2020

Nowy nominał w bankomatach. Dostarczano go opancerzonymi konwojami

500 złotych pobierzemy z bankomatów sieci Euronet. W automatach pojawiła się dodatkowa gotówka. Dostarczano ją opancerzonymi konwojami. Do tej pory najwyższy polski nominał nie był dostępny w bankomatach.

500 złotych w gotówce można już pobrać z niektórych bankomatów sieci Euronet. Do tej pory najwyższy polski nominał nie był dostępny w automatach, można je było otrzymać wyłącznie w kasach banków i placówkach Poczty Polskiej.

500 złotych w gotówce

Banknot pięciuset złotowy znajduje się w obiegu od 10 lutego 2017 r. Widnieje na nich podobizna króla Jana III Sobieskiego. Ja podaje serwis Business Insider na rynku znajduje się ponad 31 milinów sztuk tego banknotu. Od dzisiaj Euronet, jako pierwsza sieć bankomatów w Polsce wprowadza ten banknot do swoich automatów.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

Banknoty 500 złotowe zostały dzisiaj nad ranem dostarczone specjalnymi, opancerzonymi konwojami do bankomatów w największych polskich miastach. Euronet jest pierwszą siecią bankomatów, która zdecydowała się wprowadzić najwyższy nominał. Jak podkreśla sieć - póki co akcja ma charakter pilotażowy i prowadzona jest testowo w wybranych lokalizacjach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 5 tys. zł do wzięcia. Jutro rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia

Banknoty 500-złotowe są prawnymi środkami płatniczymi w Polsce i jak podkreśla Narodowy Bank Polski można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w Polsce. Bank centralny zauważa, że banknot o najwyższym nominale ułatwia rozliczenia gotówkowe między obywatelami, ale przede wszystkim pozwala na obniżenie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców, a także budżet państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 2 tygodnie miała brać ślub. Niestety choroba pokrzyżowała plany
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok
  4. Biedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupy
  5. Gazprom zrobił gigantyczny przelew na konto PGNiG. Rosjanie jednak nadal nie zgadzają się z wyrokiem
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
500 plus. Ogromna zmiana w sprawie wniosku, chodzi o 2021 rok500 plus. Ogromna zmiana w sprawie wniosku, chodzi o 2021 rokCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News