Mateusz Morawiecki, nowe 500 plus
flickr
Autor Kasper Starużyk - 22 Września 2019

PiS obiecuje kolejne 500 plus. Świadczenie ma trafić do milionów Polaków

Ulga jaką PiS przygotował dla przedsiębiorców ma odciążyć ich od wyjątkowo wysokich składek ZUS, które wynoszą teraz często nawet po 1300 zł miesięcznie. Jeśli zatem mali i mikro przedsiębiorcy, których przychody miesięczne nie przekraczają 10 tys. zł będą mogli liczyć na ulgi w wysokości właśnie 500 zł miesięcznie - zapowiedział minister finansów Jerzy Kwieciński.

Ministerstwo Finansów informuje, że nowa ulga dla przedsiębiorców będzie wynosiła nawet 40% obecnej stawki, jaką muszą oni wpłacać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. "Te pieniądze przedsiębiorcy będą mogli przekazać na inwestycje" mówi minister w uzasadnieniu wprowadzenia ulgi 500 plus dla przesiębiorców.

Kwieciński przypomniał także o innych ulgach dla przedsiębiorców takich jak zwiększenie limitu uprawniającego do korzystania z 9-proc. CIT. Nawiązał również do podpisanej w ubiegłym tygodniu przez Andrzeja Dudę obniżce podatku PIT z 18% do 17%, która dotyczy z kolei już wszysktich Polaków, nie tylko przedsiębiorców.

Zapowiedziana ulga ma być wprowadzona po zwycięstwie i utrzymaniem władzy przez PiS po jesiennych wyborach. Również po wyborach minister finansów zapowiedział, że limit uprawniającego do korzystania z 9-proc. CIT. zostanie podniesiony do 2 mln euro z obecnych 1,2 mln euro.

W sejmowej restauracji jedzą za półdarmo. Nigdzie nie znajdziesz tak taniego menuW sejmowej restauracji jedzą za półdarmo. Nigdzie nie znajdziesz tak taniego menuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Wrocławski ginekolog miał zgwałcić 19-latkę podczas badania lekarskiego. Miał podać jej alkohol
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News