500 plus przed świętami
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 10 Grudnia 2019

Grudniowe 500 plus po świętach czy jeszcze przed? Znamy już odpowiedź

Miliony Polaków drżą w niepewności o świadczenie 500 plus. Zdecydowana większość rodziców chciałaby otrzymać pieniądze ze świadczenia jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, aby podreperować rodzinny budżet. Czy mogą liczyć na to, że świadczenie pojawi się na ich kontach przed wigilią?

Jak podaje portal wp.pl w ubiegłym roku nie było raczej problemów z wypłatami świadczenia 500 plus przed świętami, w tym roku natomiast sytuacja uległa zmianie i świadczenie wypłacane jest także na pierwsze dziecko, co znaczy, że wypłat będzie musiało być znaczenie więcej.

500 plus na pierwsze dziecko

Po rozszerzeniu programu 500 plus przez rząd, objętym świadczeniem jest prawie 7 mln dzieci. To może wywołać słuszne obawy rodziców, czy świadczenie uda się wypłacić przez urzędników jeszcze przed świętami. Nie ma co ukrywać, że dodatek pomógłby wielu polskim rodzinom zorganizować święta.

Z reguły pieniądze ze świadczenia 500 plus trafiają do beneficjentów pod koniec każdego miesiąca. Wyjątkowym miesiącem jest jednak grudzień, kiedy to urzędy starają się wypłacić pieniądze dużo wcześniej. W tym roku podobno także się do tego przygotowują.

Kontrowersyjne zmiany w prawie. Nawet śmierć nie uchroni cię przed podatkiemKontrowersyjne zmiany w prawie. Nawet śmierć nie uchroni cię przed podatkiemCzytaj dalej

500 plus przed świętami

Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa dolnośląskiego wojewody poinformowała, że wypłaty świadczenia 500 plus zostały tak uzgodnione ze wszystkimi wojewodami w Polsce, aby trafiły na konta polskich rodziców jeszcze przed swiętami Bożego Narodzenia. Słowa rzeczniczi z Dolnego Śląska potwierdzają także urzędnicy z innych województw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą
  2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już pewne, będzie podwyżka emerytur! Wiemy kto ile dostanie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News