BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 450 zł za nieprawidłowe parkowanie. Nowy regulamin oburzył niektórych kierowców
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 06.06.2023 09:21

450 zł za nieprawidłowe parkowanie. Nowy regulamin oburzył niektórych kierowców

parking
East News

Jak informuje Trojmiasto.pl, w Centrum Witawa w Gdyni zmienił się operator parkingu. Wprowadził on zmiany w regulaminie korzystania z parkingu podziemnego w tym opłatę za najechanie kołem na linię parkingową. 

450 zł za parkowanie na linii

Na parkingu podziemnym w Centrum Witawa zmienił się regulamin. Klienci będą mogli skorzystać z jednej, a nie z dwóch godzin bezpłatnego parkingu. Ponadto pojawiła się dodatkowa opłata w wysokości 450 zł dla kierowców, którzy niewłaściwie parkują swoje pojazdy.

Konkretnie chodzi o pozostawienie auta z kołem najeżdżającym na linie oddzielającą dwa miejsca parkingowe. Jak czytamy w serwisie Trojmiasto.pl “parkingowy” skrupulatnie przestrzega regulaminu i wystawia dodatkową opłatę za każdy przypadek naruszenia regulaminu. 

 

Nowa opłata ma zwiększać bezpieczeństwo klientów

Operatorzy parkingu uzasadniają tę zmianę troską o bezpieczeństwo klientów, ponieważ kierowcy często celowo blokują dwa miejsca parkingowe, bo tak im wygodniej. 

W rozmowie z Trojmiasto.pl Konrad Węglewski z agencji reprezentującej Centrum Handlowe Witawa w Gdyni zapewnił, że każdy przypadek naruszenia jest sprawdzany, a firma zarządzająca parkingiem dysponuje pełną dokumentacją zdjęciową tego zdarzenia, przypomniał, że przed wprowadzeniem zmian klientom zwracano uwagę, że się one pojawią. 

 

Problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego

Problem parkowania w niewłaściwy sposób przy zajmowaniu dwóch miejsc parkingowych jest powszechny. Na wielu serwisach powstają nawet specjalne galerie poświęcone nieprawidłowemu parkowaniu, a internauci skarżą się, że przez nieprawidłowo parkujących sami mają problem ze znalezieniem wolnego miejsca. 

Teoretycznie za zajmowanie dwóch miejsc parkingowych grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny. Jak przypomina autokult.pl aby strażnik mógł nałożyć mandat za zajmowanie dwóch miejsc parkingowych, musi być ono odpowiednio oznaczone linią P-18, a wiele miejsc parkingowych przy sklepach czy galeriach handlowych takiego wymogu nie spełnia.  

Polecane