Mandatory Credit: Photo by Rui Vieira/REX (3847230b) Pensioners with a walking stick seen walking in a street, Birmingham Various, Britain - 2014
EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Stycznia 2020

13. emerytura wypłacana będzie w sześciu częściach. Wiemy, kiedy możesz spodziewać się pieniędzy

13. emerytura zostanie wypłacona już za kilka miesięcy, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych podzieli przelew na sześć transzy. Kiedy można spodziewać się pieniędzy?

13. emerytura już niedługo

13. emerytura będzie wypłacana od 1 kwietnia 2020 roku. Dodatkowe świadczenie ma być podzielone na sześć części - tak, jak co miesiąc pracuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych - podaje money.pl. Niemal milion Polaków może liczyć na to, że 13. emerytura trafi do nich już na samym początku kwietnia albo trochę później. Z danych ZUS wynika, że właśnie tylu świadczeniobiorców może otrzymać dodatek w pierwszym możliwym terminie.

13. emerytura będzie przelewana konta Polaków w sześciu terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Czemu świadczenie jest podzielone? Okazuje się, że to normalna procedura. W kwietniu ZUS do świadczeń emerytalno-rentowych doda środki z tytułu 13. emerytury. W efekcie świadczeniobiorcy otrzymają o niemal 1000 zł więcej.

13. emerytura już pewna

Długo nie było wiadomo, czy 13. emerytura zostanie wypłacona. Rząd miał problemy, aby znaleźć środki na wypłatę dodatkowego świadczenia. Ale ostatecznie zdecydowano, aby dodatek został wypłacony z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Było to możliwe dzięki ustawie, która przekształciła SFWON w Fundusz Solidarnościowy. W efekcie środki z tego Funduszu mogą być przeznaczane nie tylko na rzecz osób niepełnosprawnych, ale także na emerytów i rencistów. FS otrzymał pożyczkę w wysokości 9 mld zł od Funduszu Rezerwy Demograficznej.

W tym roku 13. emerytura ma wynieść 1200 zł brutto, co daje ok. 1025 zł na rękę i ma być wypłacana każdego roku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News