Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 1200 zł na wakacje dla dzieci. Wiadomo, kto otrzyma dofinansowanie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 06.05.2024 23:01

1200 zł na wakacje dla dzieci. Wiadomo, kto otrzyma dofinansowanie

dzieci
Fot. Pixabay/MaBraS

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Okazuje się, że spora część rodziców może starać się o dofinansowanie na wakacje dla swoich pociech. Aby otrzymać takie świadczenie, trzeba będzie jednak spełnić pewne warunki. Kto konkretnie może starać się o dofinansowanie? 

Dla kogo dofinansowanie na wakacje dla dzieci?

Rodzice mogą liczyć na specjalne dofinansowanie wakacji dla swoich pociech. Wiele rodzin ma trudności w sfinansowaniu takiego wyjazdu, więc ta forma wsparcia z pewnością będzie sporym odciążeniem dla ich budżetów domowych. Pieniądze są przyznawane w ramach programu “Szansa dla gmin”.

Od 6 maja można składać wnioski o dofinansowanie letnich kolonii dla dzieci, które urodziły się między 1 stycznia 2008 roku a 31 grudnia 2019 roku. Co ważne, taka dopłata należy się dzieciom rolników, którzy podlegają systemowi ubezpieczenia społecznego w KRUS. 

Od lipca ceny prądu i gazu ostro w górę. Wiadomo ile więcej zapłacą Polacy

1200 złotych dopłaty do kolonii letnich

Jeżeli chodzi o wysokość dofinansowania wakacji, to wynosi ono maksymalnie 1200 złotych na jedno dziecko. Nie może być jednak wyższe niż 80 proc. poniesionych kosztów, które zostały odpowiednio udokumentowane. 

Jak informuje serwis infor.pl, dofinansowanie będzie przekazywane w dwóch transzach. Rodzice otrzymają część pieniędzy w momencie podpisania umowy, a cała reszta zostanie im przelana, gdy organizator przekaże dokumentację rozliczeniową.

Dofinansowanie do wakacji nad morzem lub w górach

Dzieci rolników będą mogły wyjechać na turnusy zorganizowane od 22 czerwca do 1 września bieżącego roku. Co ważne, wakacyjne kolonie odbędą się w ośmiu wybranych placówkach nad morzem i w górach, a będą trwały 9 dni.

Warto wspomnieć, że dofinansowanie w ramach programu “Szansa dla gmin” nie finansuje całego pobytu dziecka na wakacjach. Rodzice, którzy zdecydują się na dopłatę, będą zobowiązani do zapłaty 800 złotych z własnej kieszeni. 

Zobacz także: Darmowa komunikacja miejska dla emerytów. Jest tylko jeden warunek