Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znana sieć zamyka sklep online. Zakupy tylko do 31 marca
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 17.03.2024 18:01

Znana sieć zamyka sklep online. Zakupy tylko do 31 marca

tablet
Fot. Pixabay/fancycrave1

Znana m.in. w Polsce sieć sklepów podjęła zaskakującą decyzję. Władze firmy poinformowały, że nie zamierzają dłużej prowadzić sprzedaży online. Internetowy serwis sklepu przestanie działać wraz z początkiem kwietnia. Wiadomo, co ze zwrotami, reklamacjami i kartą klubowicza.

Znana sieć zamyka sklep internetowy

Wielkich przetasowań w branży zakupów ciąg dalszy. Ostatnio swoim oświadczeniem o zamykaniu dziesiątek sklepów zelektryzowały władze sieci kosmetycznej The Body Shop, teraz z kolei z zaskakującą decyzją wyszedł znany w wielu europejskich krajach HalfPrice.

Należąca do grupy CCC marka pojawiła się na rynku dopiero trzy lata temu, ale z miejsca podbiła serca klientów, polujących na modowe, i nie tylko, perełki w obniżonych cenach. W HalfPrice można bowiem nabyć także akcesoria, zabawki i wyposażenie domu. Obecnie jego oddziały znajdują się w ponad 100 stacjonarnych lokalizacjach w Polsce. Poza tym, sieć zawojowała chociażby Węgry, Austrię, Czechy i Chorwację.

ZUS wypłaci 324,39 zł. Bez względu na wiek, niektórzy nie muszą nawet składać wniosku

To koniec działalności halfprice.eu

Podczas gdy większość sieci raczej skłania się ku zamykaniu stacjonarnych sklepów na rzecz tych internetowych, HalfPrice idzie pod prąd. Z dniem 1 kwietnia br. sklep halfprice.eu zostanie definitywnie zamknięty. Posiadacze Konta Klienta mogą więc robić zakupy online tylko do 31 marca.

ZOBACZ: Masz kartę Moja Biedronka? Musisz o tym wiedzieć

Jak przekazuje w oficjalnym komunikacie sieć, osoby, których zamówienia będą w realizacji po 31 marca, nie pozostaną bez obsługi. Zwroty i reklamacje mają być rozpatrywane zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Jednocześnie sklepy stacjonarne będą funkcjonować bez zmian, a sami właściciele HalfPrice nie podają przyczyn swojej drastycznej decyzji. Zapewniają jednak, że nie zamykają całej firmy i planują prężne działania w dotychczasowych lokalizacjach.

Co stanie się z kontem klubowicza HalfPrice?

Wraz z tą wiadomością, w wielu klientach narodziło się zasadne pytanie o to, co stanie się z kontami klubowicza HalfPrice. Czy przestanie być aktywne? Na te wątpliwości sieć także znajduje odpowiedź.

Z dniem 31.03.2024 r. rozwiązane zostają umowy o prowadzenie Konta Klienta w sklepie internetowym halfprice.eu. Podyktowane jest to zaprzestaniem działalności sklepu internetowego halfprice.eu. Jednocześnie informujemy, że powyższe pozostaje bez wpływu na konto klubowe - przekazano.

Oznacza to, że dostęp do benefitów klubowych, jakie wykorzystać można w sklepach stacjonarnych HalfPrice w całej Polsce, nie zmieni się.

Źródło: Interia, HalfPrice

Tagi: sklep Zakupy