Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Złe wieści dla klientów banków w Polsce. W weekend będą duże utrudnienia
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 03.11.2023 18:36

Złe wieści dla klientów banków w Polsce. W weekend będą duże utrudnienia

Bankomat
Domena publiczna

PKO Bank Polski, Bank Bekao, Santander Bank Polski oraz Bank Pocztowy zapowiedziały, że na najbliższe dni zostały zaplanowane prace serwisowe. W związku z tym klientów czeka cała lista utrudnień.

Polskie banki zapowiadają przerwy i utrudnienia

Klienci wybranych banków muszą przygotować się na pewne utrudnienia w korzystaniu z bankowości internetowej i mobilnej w ten weekend. Zostały bowiem zapowiedziane prace serwisowe i wynikające z nich przerwy techniczne. Wszelkie operacje warto wykonać odpowiednio wcześniej oraz mieć przy sobie gotówkę.

W Dino właśnie się zaczęło. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Utrudnienia w banku PKO BP i w Banku Pocztowym

Jednym z banków, który zapowiedział utrudnienia związane z pracami serwisowymi jest Bank PKO BP. W nocy z sobotę na niedzielę, w godzinach 0:00 - 3:00, nie będą działać między innymi aplikacja IKO oraz płatności zbliżeniowe kartami i Blikiem, jednak nie dotyczy to Apple Pay. Dodatkowo od godziny 3:00 do 7:00 nie będzie dostępna zakładka “Karty”  w serwisie iPKO oraz w aplikacji IKO. W godzinach 0:45 - 1:45 mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach kartami i przy wypłatach z bankomatu.

Bank Pocztowy poinformował, że w sobotę od godziny 22:00 do 5:00 w niedzielę nastąpią krótkotrwałe problemy w dokonywaniu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.

Przerwy serwisowe w Banku Pekao i w Santander Bank Polska

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0:15 - 6:15, klienci Banku Pekao nie zalogują się między innymi do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay i PeoPay KIDS. - Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej - radzą przedstawiciele banku. Zapewniono jednak, że karty oraz bankomaty będą działać prawidłowo.

Pewne utrudnienia czekają także klientów Santander Bank Polska. W piątek od godziny 23:00 do 7:30 w sobotę oraz od 23.00 w sobotę do 7.30 w niedzielę nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Tagi: bank