BiznesINFO.pl
Zbigniew Stonoga obchodzi dziś 46. urodziny

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Stonoga kończy dzisiaj 46 lat. Czego mu życzysz?

17 Października 2020

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Dziś Zbigniew Stonoga kończy 46 lat. Znany polski przedsiębiorca, youtuber i twórca piosenek urodził się 17 października 1974 roku w miejscowości Ozimek. Rozgłos i sławę przyniosła mu słynna afera podsłuchowa z 2015 roku.

Zbigniew Stonoga świętuje dziś 46. urodziny

Znany skandalista Zbigniew Stonoga kończy dziś 46 lat. Pod koniec lipca Gazeta Wyborcza informowała, że byłemu samochodziarzowi postawiono ponad 190 zarzutów w 20 różnych sprawach. W ubiegłym roku Stonoga wypowiedział wojnę ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Groził mu, że upubliczni kompromitujące dla niego materiały, jeśli ten nie poda się do dymisji. 

Oprócz licznych skandali, w jakich brała udział ta barwna postać, Stonoga prowadzi działalność charytatywną - fundację im. Zbigniewa Stonogi, która pomogła m.in. staruszce, kupując jej piec potrzebny do ogrzania mieszkania. Stonoga obiecał jej także remont mieszkania.

Jedną z głośniejszych akcji Stonogi był zakup pięciu węgla za niecałe 3,8 tys. zł Krzysztofowi Kononowiczowi, który startował w 2006 r. w wyborach na prezydenta Białegostoku. Jego hasłem było wtedy słynne już „Nie będzie niczego”.

Stonodze zarzucano niejednokrotnie, że czerpał osobiste korzyści majątkowe ze swojej działalności charytatywnej. Prokuratura ustaliła, że fundusze z akcji dobroczynnych były przelewane na konto firmy znajdującej się pod kontrolą żony biznesmena.

Ostatnio o Stonodze znów zrobiło się głośno, ponieważ Stonoga miał zostać aresztowany za przywłaszczenie sobie 253 tys. zł pochodzących z konta wspomnianej wcześniej fundacji. Sąd oddalił jednak wniosek prokuratury i nakazał jego natychmiastowe zwolnienie z aresztu.

Ostatnie dni zdecydowanie nie szczędziły filantropa, który nie może zaznać spokoju nawet w swoje urodziny. Czego życzylibyście Stonodze z okazji jego święta?

Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Polska i Świat

ZUS nadal wypłaca wyprawki. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >