BiznesINFO.pl
Zbigniew Stonoga obchodzi dziś 46. urodziny

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Stonoga kończy dzisiaj 46 lat. Czego mu życzysz?

17 Października 2020

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Dziś Zbigniew Stonoga kończy 46 lat. Znany polski przedsiębiorca, youtuber i twórca piosenek urodził się 17 października 1974 roku w miejscowości Ozimek. Rozgłos i sławę przyniosła mu słynna afera podsłuchowa z 2015 roku.

Zbigniew Stonoga świętuje dziś 46. urodziny

Znany skandalista Zbigniew Stonoga kończy dziś 46 lat. Pod koniec lipca Gazeta Wyborcza informowała, że byłemu samochodziarzowi postawiono ponad 190 zarzutów w 20 różnych sprawach. W ubiegłym roku Stonoga wypowiedział wojnę ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Groził mu, że upubliczni kompromitujące dla niego materiały, jeśli ten nie poda się do dymisji. 

Oprócz licznych skandali, w jakich brała udział ta barwna postać, Stonoga prowadzi działalność charytatywną - fundację im. Zbigniewa Stonogi, która pomogła m.in. staruszce, kupując jej piec potrzebny do ogrzania mieszkania. Stonoga obiecał jej także remont mieszkania.

Jedną z głośniejszych akcji Stonogi był zakup pięciu węgla za niecałe 3,8 tys. zł Krzysztofowi Kononowiczowi, który startował w 2006 r. w wyborach na prezydenta Białegostoku. Jego hasłem było wtedy słynne już „Nie będzie niczego”.

Stonodze zarzucano niejednokrotnie, że czerpał osobiste korzyści majątkowe ze swojej działalności charytatywnej. Prokuratura ustaliła, że fundusze z akcji dobroczynnych były przelewane na konto firmy znajdującej się pod kontrolą żony biznesmena.

Ostatnio o Stonodze znów zrobiło się głośno, ponieważ Stonoga miał zostać aresztowany za przywłaszczenie sobie 253 tys. zł pochodzących z konta wspomnianej wcześniej fundacji. Sąd oddalił jednak wniosek prokuratury i nakazał jego natychmiastowe zwolnienie z aresztu.

Ostatnie dni zdecydowanie nie szczędziły filantropa, który nie może zaznać spokoju nawet w swoje urodziny. Czego życzylibyście Stonodze z okazji jego święta?

Ostatnie dni zdecydowanie nie szczędziły filantropa, który nie może zaznać spokoju nawet w swoje urodziny. Czego życzylibyście Stonodze z okazji jego święta?

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >