Zalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś inny
Autor Kasper Starużyk - 2 Czerwca 2019

Zalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś inny

Anna Zalewska przed wyjazdem do europarlamentu ogłosiła, że reforma edukacji jest już zamknięta i "zostawia system edukacji w bardzo dobrych rękach". Minister edukacji narodowej powiedziała także, że za wszystkie problemy z jakimi boryka się jednak edukacja po jej reformie, to wina samorządów. Wywiad z Panią minister prowadziła "Gazeta Wyborcza".

Gazeta Wyborcza pytała Annę Zalewską o eyrowybory, a także o niedomknięte kwestie związane z reformą. Odchodząca ze stanowiska minister edukacji narodowej powiedziała, że bardzo cieszy się z wyników eurowyborów, a o edukację się nie martwi, bo zostawi ją w dobrych rękach. 

Winne samorządy 

Anna Zalewska zarzuca samorządom, że oszczędzają na subwencji oświatowej, stąd wynikają problemy. Zapytana o przeludnienie w szkołach, które ma miejsce np. w Warszawie powiedziała, że wynika to z prób oszczęśności. Polega to na tym, że samorządy decydują się umieścić jak najwięcej dzieci w jak najmniejszej liczbie budynków i to nie jest winna ministerstwa. 

Dziennikarze Wyborczej zapytali Zalewską, czy to samorządy są winne problemom związanym z reformą i jeśli tak, to w jaki sposób. Minister odparła na to w ten sposób: Tak. Ponieważ samorządy odpowiadają za prowadzenie szkół i to jest ich zadanie własne. Samorządu utrzymują nieruchomości, odpowiadają za pracowników niepedagogicznych. Tak się stało po 1989 r. i po konstytucji z 1997 r. - cytuje minister PAP, a publikuje Bankier.pl. 

Zalewska uspokaja rodziców 

Wyjeżdżająca do Brukseli minister edukacji narodowej powiedziała, że wszystkie samorządy - nawet te niesprzyjające opcji rządzącej - są gotowe do przyjęcia wszystkich dzieci w szkołach. Na pytanie o to, co powie rodzicom w kwestii reformy edukacji i co z nią dalej będzie, szefowa MEN odpowiedziała, że reformę edukacji uważa za już zakończoną. 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News