Zakupy zostaną ograniczone w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego
Pixabay/jarmoluk
Autor Maria Glinka - 14 Marca 2020

Premier wprowadza restrykcyjne ograniczenia. Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Zakupy w galeriach handlowych będą od dzisiaj utrudnione. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego rząd podjął decyzję o ograniczeniu działalności miejsc, w których ludzie gromadzą się w skupiskach. Co będzie zamknięte?

Zakupy w galerii częściowo ograniczone

Zakupy w sklepach z odzieżą, biżuterią, kosmetykami i narzędziami w dalszym ciągu będą możliwe. Ograniczenie dotyczy jedynie tych oddziałów, które mieszczą się w galeriach handlowych. Centra handlowe pozostaną do dyspozycji klientów tylko w zakresie: sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni – podaje tvn24bis.pl.

Przyczyną wyłączenia tych miejsc spod ograniczenia jest ich istotna rola w sprzedaży środków higienicznych. „To są ważne artykuły w przypadku epidemii, która nam bardzo wyraźnie jednoznacznie grozi” – oznajmił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomo już, jakie leki podadzą Polakom chorym na SARS-CoV-2. Ogromne zaskoczenieWiadomo już, jakie leki podadzą Polakom chorym na SARS-CoV-2. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Restauracje? Tylko na wynos lub z dostawą

W nocy z piątku na sobotę została ograniczona także działalność pubów, restauracji i kawiarni, które w dalszym ciągu będą mogły sprzedawać jedzenie, ale tylko na wynos lub na dowóz.

Restrykcje obejmują spożywanie posiłków na miejscu, ponieważ zdaniem epidemiologów w obliczu zaistniałej sytuacji należy unikać gromadzenia się w skupiskach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Banki pracują normalnie

Ograniczenia ogłoszone wczoraj przez ministrów nie dotyczą banków i bankomatów. Premier obiecał, że „nie zabraknie środków ani gotówki”, ponieważ pieniądze do bankomatów są wydawane „na bieżąco, w całym kraju i bez żadnych opóźnień” przez Narodowy Bank Polski.

NBP podkreśla, że mogą pojawić się opóźnienia w dostawach gotówki, ponieważ coraz więcej ludzi zaczęło wypłacać pieniądze z bankomatów.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Stan zagrożenia epidemicznego

Wczoraj wieczorem premier Mateusz Morawiecki poinformował o szczegółach wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego.

Od niedzieli 15 marca wchodzi w życie zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców. W przypadku obywateli RP wjeżdżających na teren kraju będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna domowa. Zostaną oni przebadani, a każdy z nich będzie zarejestrowany. Minister administracji i spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński podkreślił, że zamknięcie granic nie spowoduje zahamowania przepływu towarów.

Poza tym zawieszono międzynarodowe połączenia osobowe lotnicze i kolejowe. Oznacza to, że do kraju zostaną wpuszczone loty czarterowe z Polakami na pokładzie – tłumaczy forsal.pl.

Do Polski będą mogli powrócić obywatele podróżujący innymi środkami transportu takimi jak samochody osobowe, busy, autokary czy pociągi i loty krajowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na "7", droga jest zablokowana
  2. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News