Wywóz śmierci utrudniony przez koronawirusa
Wikipedia/Henryk Borawski
Autor Maria Glinka - 24 Marca 2020

Wywóz śmieci z ograniczeniami. Pierwsze wchodzą w życie już za kilka dni, wiemy od kogo zaczną

Wywóz śmieci czeka prawdziwa rewolucja. Wszystko przez koronawirusa, który w coraz szybszym tempie dociera do kolejnych punktów na mapie Polski. Dlatego też zarządcy Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej podjęli decyzję o reorganizacji pracy firm, które zrezygnują m.in. z odbioru gabarytów i surowców wtórnych od niektórych mieszkańców.

Wywóz śmieci w dobie pandemii

Wywóz śmieci stoi przed wieloma wyzwaniami w związku z pandemią. Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny, które należy do obowiązków firm zajmujących się odpadami, jest szczególnie ważne w czasie zagrożenia infekcji wirusem.

5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasady5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasadyCzytaj dalej

To zadanie jest niezwykle utrudnione, ponieważ coraz mniej brygad odbiera zużyte towary – część pracowników pełni opiekę nad dziećmi, które nie mogą chodzić do szkoły, a inni są na zwolnieniach lekarskich. Dlatego też władze z Poznania postawiły na nowe rozwiązania, aby radzić sobie z tą niecodzienną sytuacją.

Poznań wstrzymuje odbiór niektórych odpadów

Dyrektor biura GOAP Andrzej Springer poinformował, że Poznań zrezygnuje w pierwszej kolejności z odbioru gabarytów i surowców wtórnych od mieszkańców domów jednorodzinnych. Przewiduje się, że nowe zasady wejdą w życie wraz z początkiem kwietnia – podaje poznan.wyborcza.pl.

Poza Poznaniem odbiór tych odpadów zostanie wstrzymany także w przypadku okolicznych gmin – Buku, Kleszczewa, Kostrzyna, Czerwonaka, Obornika, Pobiedziska, Murowanej Gośliny i Swarzędza.

Biedronka przekazuje kolejną ważną informację swoim klientom. Teraz zakupy ulegną znacznej zmianieBiedronka przekazuje kolejną ważną informację swoim klientom. Teraz zakupy ulegną znacznej zmianieCzytaj dalej

Związek zwraca się do mieszkańców z prośbą, aby w trosce o zdrowie pracowników, wyrzucać śmieci do pojemników w szczelnie zawiązanych workach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Rząd zakazał sprzedawania Polakom maseczek i płynów dezynfekujących. Od wtorku już ich nie zamówicie z popularnej strony

Nowe rozwiązania, dalsze cięcia kursów

Działania podejmowane przez oddział poznański to kontynuacja szybkiej reakcji na zmieniające się warunki w związku z pandemią. Niedawno podjęto decyzję o rozpoczęciu pracy wcześniej niż dotychczas, aby nadrobić opóźnienia w odbiorze śmieci.

GOAP zapowiada, że rezygnacja z odbioru niektórych odpadów od domów jednorodzinnych to dopiero początek redukcji kursów. W najbliższych tygodniach dojdzie do kolejnych cięć w wywozie zużytych towarów.

Pracownicy narażający swoje zdrowie i życie podczas epidemii dostaną premię. Wiadomo już, gdzie i ilePracownicy narażający swoje zdrowie i życie podczas epidemii dostaną premię. Wiadomo już, gdzie i ileCzytaj dalej

Zniżka w związku z epidemią?

Dyrektor biura wyznał, że w związku z ograniczeniem pracy wielu firm, część z nich dopytuje o możliwość przyznania zniżki na wywóz odpadów. Jednak stan epidemii nie uprawnia do przyznania ulgi czy czasowego zawieszenia płatności.

Spinger podpowiada, że istnieje natomiast możliwość zmiany zadeklarowanej ilości śmieci, które produkuje spółka. Przedsiębiorstwa, które zgłoszą to do 10 kwietnia, „zapłacą mniej już za marzec” – przypomną dyrektor.

Szef WHO nie ma dobrych wieści: pandemia przyspiesza. To dopiero początek tego, co się wydarzySzef WHO nie ma dobrych wieści: pandemia przyspiesza. To dopiero początek tego, co się wydarzyCzytaj dalej

GOAP przypomina, że w związku z pandemią wiele biur obsługi klienta jest nieczynnych do odwołania. Preferowanym przez związek kanałem komunikacji jest droga pocztowa. Jednak w celu otrzymania niezbędnej informacji można zatelefonować lub wysłać maila.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. IMGW wydało pilne alerty pogodowe. Alam już obowiązuje, konieczna jest ostrożność
  3. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News