BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wygrana w wyborach dzięki trzem tematom. O tym powinni mówić politycy

4 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Wybory parlamentarne czekają nas na jesieni. Politycy już się do nich przygotowują, choć w zasadzie powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy ważne tematy. Te niewątpliwie zapewnią im uwagę wyborców, którzy o tych zagadnieniach bardzo żywo dyskutowal

Wybory parlamentarne, które czekają nas za kilka miesięcy, wyłonią nową polską władzę na kolejne 4 lata. Temat jest więc niebagatelny, a gra bez wątpienia warta świeczki. W jakie jednak tony uderzyć, by zgarnąć uwagę Polaków? Przecież sam Grzegorz Schetyna mówił, że "jest sposób na pokonanie PiS, ale jeszcze go nie znaleziono". Możliwe, że jeden z trzech tematów, o których pisze Money.pl, przyczyni się do fiaska Zjednoczonej Prawicy podczas jesiennej elekcji.

Wybory parlamentarne do wygrania dzięki trzem tematom

Zgodnie z doniesieniami Money.pl, w miesiącu poprzedzającym wybory do eurparlamentu w sieci królowały trzy tematy, które bardzo poruszały opinię publiczną, a na które politycy w ogóle nie zwracali uwagi. W tym wypadku popełnili ogromny błąd, ponieważ tematy te bardzo mocno absorbowały uwagę polskich wyborców.

Pierwszym z tematów, o którym pisze portal Money.pl, jest służba zdrowia. Jak wynika z doniesień jego dziennikarzy, tylko w okresie 28 kwietnia - 28 maja na Facebooku poruszano go aż 150 380 razy. Temat ten zgromadził także sporo głosów na YouTube, gdzie poruszano go ponad 14 tys. razy, a także na Twitterze, gdzie o służbie zdrowia napisano aż 12,3 tys. wzmianek. Dyskutujących na ten temat internautów szczególnie interesowały sprawy kolejek do lekarzy czy darmowych leków dla seniorów.

Kolejnym z nich był temat zakazu handlu w niedziele. Co ciekawe, Money.pl podaje, że swoją popularnością przebił on nawet temat 500 plus. Na samym Facebooku temat zgromadził 7 tys. komentarzy, 14 tys. udostępnień oraz 59 tys. reakcji. Najbardziej interesował zaś mieszkańców miast liczących od 50 tys. do 100 tys. mieszkańców.

Zaskoczyć może trzeci temat, jaki był chętnie poruszany przez Polaków. Okazuje się, że tym było mieszkalnictwo. Nad wyraz często pojawiało się w sieci zapytanie dotyczące programu Mieszkanie Plus, a także fraz typu "mieszkanie dla młodych".

Jak wskazuje Money.pl, w tych trzech tematach, które niestety nie znalazły się w dyskursie politycznym przed wyborami europarlamentarnymi, drzemie spory potencjał. Poruszenie ich przed wyborami mogłoby wpłynąć na nastroje społeczne, co zaś bez wątpienia przełożyłoby się na siłę polityczną tych ugrupowań, które tych tematów by się podjęły.

3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce

4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >