By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Maja 2020

Wprost: Wybory prezydenckie razem z parlamentarnymi. Partia rządząca szykuje opcję atomową

Wybory prezydenckie mogą zostać przeprowadzone razem z parlamentarnymi, jeśli rząd przegra głosowanie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych w Sejmie - wynika z informacji “Wprost”. PiS rozważa aktualnie ogłoszenie stanu klęski żywiołowej i podanie się rządu do dymisji. Przy tym wariancie możliwe są podwójne wybory.

Wybory korespondencyjne niepewne

“Wprost” podaje, że głosowanie sejmowe ws. wyborów korespondencyjnych odbędzie się niezależnie od wyników. W przypadku przegranej Jarosław Kaczyński będzie mógł obarczyć winą za kryzys polityczny Jarosława Gowina i jego partię Porozumienie.

Szumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnejSzumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnejCzytaj dalej

Nie wiadomo jeszcze, co zrobią posłowie Porozumienia. Nie jest tajemnicą, że wielu z nich bardziej opowiada się po stronie Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli posłowie zagłosują przeciwko wyborom korespondencyjnym, będą musieli opuścić Zjednoczoną Prawicę.

Wybory prezydenckie razem z parlamentarnymi

Ale lider PiS Jarosław Kaczyński jest świadomy tego, że jego partia może przegrać głosowanie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych. Z informacji “Wprost” wynika, że kierownictwo PiS rozważa ogłoszenie stanu klęski żywiołowej po głosowaniu w Sejmie i podanie się rządu Mateusza Morawieckiego do dymisji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze

“Wprost” ustalił, że Jarosław Kaczyński zamierza przeprowadzić wybory prezydenckie razem z parlamentarnymi. W rozmowie z tygodnikiem osoba z otoczenia prezesa PiS ujawniła, że wtedy wybory mogłyby się odbyć 9 oraz 16 sierpnia, czyli niedługo po wygaśnięciu mandatu Andrzej Dudy.

Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycieRachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycieCzytaj dalej

Duda uratuje wybory?

Informator “Wprost” powiedział również, że to obecny prezydent miałby pociągnąć wynik PiS w wyborach. Andrzej Duda ma być przewagą partii Jarosława Kaczyńskiego w podwójnych wyborach. Na razie prezes PiS liczy na to, że uda mu się przegłosować ustawę o głosowaniu korespondencyjnym.

Więcej w tygodniku “Wprost”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  2. Czy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News