TOPSHOT - Two women wearing a protective facemask walk across the Piazza del Duomo, in front of the Duomo, in central Milan, on February 24, 2020 closed following security measures taken in northern Italy against the COVID-19 the novel coronavirus. - Italy reported on February 24, 2020 its fourth death from the new coronavirus, an 84-year old man in the northern Lombardy region, as the number of people contracting the virus continued to mount. (Photo by ANDREAS SOLARO / AFP)
ANDREAS SOLARO/AFP/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Włoski rząd poinformował kiedy otwiera granice. Liczy na przyjazd turystów

Włochy otworzą granice 3 czerwca. Przyjezdni nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Od tej daty będzie można też podróżować między regionami. Dekret przyjęty włoski rząd zakłada również, że już od 18 maja możliwe będzie podróżowanie po regionie bez autocertyfikatu.

Włochy znoszą obostrzenia

Włochy to jeden z najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa krajów w Europie. Po wielu tygodniach przymusowej kwarantanny Włosi w końcu będą mogli wyjść z domu bez konieczności tłumaczenia powodu. To jedna z najważniejszych decyzji włoskiego rządu. Warto przypomnieć, że w tym kraju zostały wprowadzone najbardziej radykalne ograniczenia w całej Europie.

Włochy. Podróże w końcu możliwe

Jak podaje PAP, w poniedziałek 18 maja zostanie zniesiony obowiązek autocertyfikatu, który wymagał podania celu i trasy przemieszczania się. To oznacza, że we Włoszech będzie można podróżować bez ograniczeń po swoim regionie, również nad morze i do domów wakacyjnych.

We Włoszech utrzymane zostają najważniejsze środki zapobiegawcze. Nadal będzie obowiązywać nakaz zachowania dystansu na odległość przynajmniej 1 metra oraz noszenie maseczek, jeśli zachowanie odległości nie jest możliwe.

Jest już sondaż wyborczy po zmianie kandydata. Wyniki zaskoczyły wiele osóbJest już sondaż wyborczy po zmianie kandydata. Wyniki zaskoczyły wiele osóbCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

W poniedziałek znowu będą mogły pracować zamknięte do tej pory sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także bary i restauracje. Odwiedzanie znajomych będzie dozwolone, natomiast dalej obowiązuje zakaz zgromadzeń. Limit osób na spotkaniach nie został wyznaczony, ale na trzeba na nich utrzymywać dystans. Zabroniona jest organizacja przyjęć i wydarzeń publicznych we Włoszech.

Włochy. Granice otwarte od 3 czerwca

Rząd Włoch zapowiedział, że od 3 czerwca zostaną otwarte granice regionów i będzie można między nimi się przemieszczać. Ponadto otwarte będą granice kraju dla przyjezdnych z innych państw UE. PAP zwraca uwagę, że przybysze nie będą musieli przechodzić dwutygodniowej kwarantanny po przekroczeniu granic Włoch. Tym samym turystyka dostała zielone światło niedługo przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Przypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupiszPrzypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupiszCzytaj dalej

Rząd wydał też zalecenia w związku z pobytem na plażach. Na jeden parasol ma przypadać 10 metrów kwadratowych, a odległość między leżakami musi wynosić 1,5 metra. Leżaki i łóżka do opalania będą dezynfekowane. Przy wejściu na plażę ma być mierzona temperatura, a osoby, u których stwierdzi się podwyższoną temperaturę, nie będą wpuszczane.

Rząd Włoch pozwolił regionom na podejmowanie własnych decyzji związanych z ograniczeniami i działalnością poszczególnych miejsc. Jeżeli we Włoszech liczba zakażeń znowu będzie wzrastać, to obostrzenia zostaną przywrócone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  2. Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatyczne wiadomości z południa Polski. Trwają dwie akcje ratunkowe na raz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News