Kuva leo2014 Pixabaystä
Kuva leo2014 Pixabaystä
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Marca 2020

Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z TVN24, że najgorszy okres pandemii dopiero nadejdzie i trzeba się liczyć z tym, że w ciągu najbliższych tygodni liczba zachorowań znacznie wzrośnie.

Wiceminister zdrowia: będzie gorzej

- Szacujemy, że pod koniec tygodnia zachorowań wywołanych koronawirusem w Polsce będzie powyżej tysiąca. Ten tydzień i następny będzie ważny, bo zobaczymy jaka będzie dynamika nowych zachorowań - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z TVN24. Tak więc mniej więcej do końca miesiąca nastąpi kluczowy rozwój sytuacji związanej z COVID-19.

Wiceminister zdrowia stwierdził też, że Polska jest przygotowana na następne tygodnie i duży wzrost nowych przypadków zachorowań. Jak to skala? Wiceminister zdrowia powiedział, że liczba łóżek w 19 szpitalach przygotowanych do leczenia zakażonych koronawirusem przekracza 10 tysięcy. - To pokazuje skalę, na jaką jesteśmy gotowi - mówi Kraska cytowany przez rp.pl.

Kolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwaKolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwaCzytaj dalej

Wiceminister zdrowia: ograniczmy kontakty

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że nie ma innego sposobu na zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii niż ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Jak dodał, jeśli te kontakty nie będą kontrolowane, to ognisk patogenu będzie znacznie więcej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć

- Pustki na ulicach to smutny widok, ale mnie cieszy, bo pokazuje, że Polacy poważnie podeszli do naszych apeli - zwraca uwagę wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska zapowiada, że najgorszy okres będzie w tym i następnym tygodniu. I radzi Polakom, aby przeczekali go w domach.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Wiceminister zdrowia: będą kolejne respiratory

Wiceminister zdrowia powiedział też, że w każdym z 19 szpitali zorganizowanych do leczenia koronawirusa 10 proc. łóżek to łóżka “OIOM-owe, z respiratorem”. Kraska zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch dni do kraju zostaną przetransportowane kolejne respiratory, a “każdy może okazać się na wagę złota”.

Wiceminister zdrowia został także zapytany o to, czy w związku z epidemią koronawirusa termin wyborów prezydenckich zostanie przełożony. Kraska stwierdził, że na obecną chwilę “nie widzi takiej potrzeby”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  2. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News