Kuva leo2014 Pixabaystä
Kuva leo2014 Pixabaystä
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Marca 2020

Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z TVN24, że najgorszy okres pandemii dopiero nadejdzie i trzeba się liczyć z tym, że w ciągu najbliższych tygodni liczba zachorowań znacznie wzrośnie.

Wiceminister zdrowia: będzie gorzej

- Szacujemy, że pod koniec tygodnia zachorowań wywołanych koronawirusem w Polsce będzie powyżej tysiąca. Ten tydzień i następny będzie ważny, bo zobaczymy jaka będzie dynamika nowych zachorowań - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z TVN24. Tak więc mniej więcej do końca miesiąca nastąpi kluczowy rozwój sytuacji związanej z COVID-19.

Wiceminister zdrowia stwierdził też, że Polska jest przygotowana na następne tygodnie i duży wzrost nowych przypadków zachorowań. Jak to skala? Wiceminister zdrowia powiedział, że liczba łóżek w 19 szpitalach przygotowanych do leczenia zakażonych koronawirusem przekracza 10 tysięcy. - To pokazuje skalę, na jaką jesteśmy gotowi - mówi Kraska cytowany przez rp.pl.

Wiceminister zdrowia: ograniczmy kontakty

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że nie ma innego sposobu na zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii niż ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Jak dodał, jeśli te kontakty nie będą kontrolowane, to ognisk patogenu będzie znacznie więcej.

- Pustki na ulicach to smutny widok, ale mnie cieszy, bo pokazuje, że Polacy poważnie podeszli do naszych apeli - zwraca uwagę wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska zapowiada, że najgorszy okres będzie w tym i następnym tygodniu. I radzi Polakom, aby przeczekali go w domach.

Wiceminister zdrowia: będą kolejne respiratory

Wiceminister zdrowia powiedział też, że w każdym z 19 szpitali zorganizowanych do leczenia koronawirusa 10 proc. łóżek to łóżka “OIOM-owe, z respiratorem”. Kraska zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch dni do kraju zostaną przetransportowane kolejne respiratory, a “każdy może okazać się na wagę złota”.

Wiceminister zdrowia został także zapytany o to, czy w związku z epidemią koronawirusa termin wyborów prezydenckich zostanie przełożony. Kraska stwierdził, że na obecną chwilę “nie widzi takiej potrzeby”.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News