Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie tylko piątek pod psem. W weekend pełne uderzenie jesieni
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 25.09.2020 02:00

Nie tylko piątek pod psem. W weekend pełne uderzenie jesieni

Weekendowa pogoda może wprawić w jesienną chandrę.
Pixabay/ID 12019

W weekend jesienna plucha

Pierwszy weekend jesieni będzie charakteryzował się bardzo dynamicznymi zmianami pogody - podał IMGW. Centralna i północna Europa znajduje się w tej chwili pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Północnym, zachodnią Polską, Skandynawią i Alpami.

Piątek

W piątek w centrum i na wschodzie Polski pogoda okaże się łaskawa. Mieszkańcy Podkarpacia i Mazowsza będą mogli zaobserwować na swoich termometrach wysoką temperaturę - do 25 st. Celsjusza. Przez wschodnią część kraju mogą przejść gwałtowne burze.

Mieszkańcy zachodnich rejonów powinni zaopatrzyć się w parasolki, ponieważ nadciąga front, za którym te rejony odwiedzą: chmury, deszcz i ochłodzenie. W okolicach Zielonej Góry termometry pokażą 18 stopni. Na północnym i południowym zachodzie w okolicach Wrocławia i Szczecina temperatura wyniesie 19 stopni.

Sobota

Weekendowa prognoza pogody na sobotę forsuje wiele zmian atmosferycznych. Nad całą Polską pojawią się chmury, słońce pokaże się jedynie na Podlasiu. Średnia temperatura dla całego kraju będzie oscylowała w granicach 16-18 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w rejonach Zielonej Góry - tam temperatura spadnie do 14 stopni. Miło weekend będą mogły spędzić osoby zamieszkujące okolice Białegostoku i Olsztyna, gdzie prognozuje się temperaturę 24 stopni.

Niedziela

W ostatni dzień pierwszego, jesiennego weekendu przez całą Polskę przejdą deszcze. Temperatura w dalszym ciągu będzie spadać, szczególnie odczują ten fakt mieszkańcy okolic Zielonej Góry, gdzie termometry pokażą zaledwie 10 kresek powyżej zera. Nieco cieplej będzie jedynie w rejonach Gdańska i Olsztyna - 19 stopni. W Polsce centralnej termometry pokażą od 11 do 15 stopni.