Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Handel > Kolejny sklep Tesco zostanie wchłonięty. Niemcy budują imperium w Polsce
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:45

Kolejny sklep Tesco zostanie wchłonięty. Niemcy budują imperium w Polsce

Kolejny sklep Tesco może zostać wkrótce przejęty przez Kaufland
East News/Zofia i Marek Bazak

Kaufland przejmie 10. sklep Tesco?

16 września sieć Kaufland zwróciła się do  Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z wnioskiem w sprawie przejęcia części mienia spółki Pearl Jewel z Warszawy. Jak podaje serwis Dlahnadlu.pl prawdopodobnie chodzi o przejęcie sklepu Tesco położonego na ulicy Połczyńskiej 121 w Warszawie (pod tym adresem mieści się siedziba przejmowanej spółki). Nie można jednak wykluczyć, że może być to także inna lokalizacja, o którą wcześniej starało się Echo Investment - (np. Łódź).  

Portal przypomina, że 25 sierpnia, czyli niespełna miesiąc temu UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Kaufland Polska Markety części mienia Parku Rozwoju III – Projektu Echo 112 sp. z o.o. sp. k. Sieć Kaufland zawiesiła zatem swój szyld w Poznaniu przy ulicy Opieńskiego 1 i był to już 9. sklep Tesco przejęty przez niemiecką sieć. 

Brytyjskie Tesco, jak przypomina Dlahandlu.pl rozpoczęło działalność w Polsce w listopadzie 1995 r. przejmując sieć Savia, działającą pod tym szyldem do 1 września 2011 roku (tego dnia zostały przemianowane na supermarkety Tesco). Od blisko pięciu lat Tesco rozpoczęło w Polsce proces redukcji sklepów i restrukturyzacji zatrudnienia. Dotychczas sieć pozbyła się w Polsce ok. 120 sklepów.

Tagi: Kaufland Tesco