Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ubezpieczenie Zdrowotne

Ubezpieczenie Zdrowotne

ZUS
25.03.2024 10:07 Pilny komunikat ZUS. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne

ZUS wydał ważny komunikat, który szybko obiegł cały kraj. Ten obowiązek mają wszyscy, ale wiele osób o nim zapomina. ”Przypominamy ważne informacje o ubezpieczeniu zdrowotnym”, czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Flaga Szwajcarii
09.10.2023 13:54 Praca w Szwajcarii – dowiedz się więcej o ubezpieczeniu

Przeprowadzka do kraju Helwetów to dla wielu osób szansa na inne życie. Wysokie zarobki, stabilna gospodarka i atrakcyjne warunki egzystencji to tylko niektóre z zalet, które przyciągają do Szwajcarii emigrantów z całego świata. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyjeździe, warto dowiedzieć się więcej o tamtejszym systemie ubezpieczeń zdrowotnych oraz osobistych. Sprawdź, które z nich są obowiązkowe, a które – mimo braku formalnego wymogu – po prostu warto posiadać.

sala obsługi NFZ
18.08.2023 12:02 NFZ pilnie przypomina. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, unikniesz dodatkowej opłaty

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o jak najszybszym dołączeniu do systemu ubezpieczenia zdrowotnego. Osoby, które do niego nie należą, a doświadczą kłopotów ze zdrowiem, mogą mieć na głowie także inne problemy, a mianowicie te finansowe. Koszty tylko niektórych popularnych zabiegów mogą bowiem sięgnąć dziesiątek tysięcy złotych, dodatkowe opłaty czekają też na zwlekających z podjęciem decyzji. Nie ma zatem na co czekać, procedury są proste.

zus-obowiązek-płatnicy
10.03.2023 18:22 Nowy ważny obowiązek w ZUS. Wielu Polaków musi go wypełnić do 22 maja

W tym roku po raz pierwszy pojawił się obowiązek złożenia rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dotyczy to osób, które w 2022 roku korzystały z jednej z następujących form opodatkowania: podatku liniowego, podatku według skali lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Rozliczenie trzeba przekazać do ZUS-u w dokumencie za kwiecień. Termin na jego złożenie upływa 22 maja.

PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ POWIATOWY URZAD PRAWY NR 2 W LODZI. N/Z KOLEJKA W URZEDZIE PRACY WSZYSTKIE ZDJECIA NA: http://agencja.se.com.pl 19/01/2009 .
07.01.2023 16:13 Będą ważne zmiany w aktywności zawodowej. Bezrobotni muszą uważać

Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Zdrowia prowadzą rozmowy na temat projektu ustawy o aktywności zawodowej. Chodzi o zapis, który może spowodować wielkie kłopoty dla bezrobotnych w kontekście opieki zdrowotnej.W rozmowach obu resortów chodzi o zapis, który zobowiązuje bezrobotnych do składania konkretnego wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki niemu ubezpieczenie zdrowotne uległoby odnowieniu.Jak podaje portal Interia.pl, wniosek musiałby być składany co 180 dni - dwa razy do roku. Jednak najważniejszy jest fragment projektu mówiący o reperkusjach grożących za niezłożenie wniosku w terminie.

zus-list-list od zus-segregator-biznesinfo
04.01.2023 13:27 Setki tysięcy bezrobotnych mogą stracić prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Na złożenie nowego wniosku do ZUS będą mieli 60 dni

W wyniku poprawek do projektu ustawy o aktywności zawodowej ubezpieczenie zdrowotne w NFZ może przestać obowiązywać nawet 800 tys. bezrobotnych, którzy nie pobierają zasiłku. Gdy tylko przepisy wejdą w życie, takie osoby będą miały 60 dni na złożenie do ZUS wniosku o objęcie ubezpieczeniem na nowych zasadach.

ubezpieczenie chorobowe
19.05.2021 02:00 Ubezpieczenie zdrowotne – podział na dobrowolne i obowiązkowe

Nasze polskie ustawodawstwo wyróżnia dwa rodzaje ubezpieczenia zdrowotnego – dobrowolne i obowiązkowe. Wszystko zależy nie tylko od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz, ale również czemu podlega np. małżonek. Ubezpieczenie zdrowotne – podział na dobrowolne i obowiązkowe przedstawiamy w dalszej części artykułu.

ubezpieczenie chorobowe
19.05.2021 02:00 Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego

Zarówno pracownik, jak i zleceniobiorca czy przedsiębiorca, mają możliwość zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego swojego członka rodziny. Jakie jednak trzeba spełnić wymogi? W jaki sposób należy zawiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kolejnej ubezpieczonej osobie? O tym, jakiego formularza potrzeba i jakie są zasady zgłoszenia członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego, piszemy poniżej.