W całej Polsce rozpoczęły się intensywne kontrole związane z popularnym programem, z którego skorzystało wiele rodzin. W ramach tych działań weryfikowane są przypadki potencjalnych nadużyć oraz nieprawidłowego wykorzystania otrzymanych dotacji. Osoby, u których stwierdzone zostaną nieprawidłowości, mogą spodziewać się poważnych konsekwencji.
Już wkrótce popularny program dopłat „Czyste Powietrze” doczeka się znaczącej transformacji. Jej celem jest przede wszystkim zapobiegnięcie nadużyciom, co w praktyce będzie oznaczało jedno – dokładne i szczegółowe kontrole. Czego powinni się spodziewać ci, którzy zamierzają skorzystać z dopłat?
Program „Czyste Powietrze” niespodziewanie wstrzymano, pozostawiając tysiące osób w niepewności. Co dalej z wnioskami i inwestycjami już zrealizowanymi? Wyjaśnienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rzucają światło na przyszłość tego popularnego projektu.
Program "Czyste Powietrze" w ostatnich latach był jednym z najważniejszych elementów polityki Polski wobec potrzeby transformacji energetycznej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił dziś, że po 6 latach funkcjonowania "Czystego Powietrza" nadszedł czas, by dokonać całkowitego resetu.
Polacy nie zdali egzaminu z odpowiedzialności w korzystaniu z rządowych rozwiązań. W konsekwencji jeden z topowych programów mijającego roku czeka nowelizacja, a tysiące domów i mieszkań - kontrole urzędników. W ich trakcie właściciele nieruchomości mogą stracić część pieniędzy lub nawet całość dotacji. Tych przeprowadzono już kilka tysięcy, a kolejne odbędą się jeszcze w tym roku.
Program, który miał ratować środowisko i budżety Polaków, zostanie gruntownie zmieniony. Dlaczego? Okazuje się, że część beneficjentów nadużywała zaufania, a środki nie zawsze trafiały tam, gdzie były najbardziej potrzebne. Czy nowe zasady zakończą ten proceder?
O szkodliwości tzw. ”kopciuchów” mówiło się od dawna. Dzięki unijnym dopłatom w ramach programu Czyste Powietrze wielu Polaków wymieniło już piece starego typu na nowe. Teraz jednak Unia zamierza wycofać kolejne kotły. Które źródło ogrzewania tym razem dostało datę ważności? Ta decyzja dotknie miliony Polaków!
Planujesz remont domu lub mieszkania? Szukasz sposobu, by zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie? Oba problemy idą w parze z dofinansowaniem i to w wysokości aż 100% kosztów inwestycji. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pieniądze? Sprawdzamy szczegóły.
Dofinansowanie wynoszące nawet 136 200 zł czeka na Polaków. Jest to najwyższa możliwa kwota dopłaty w ramach programu Czyste Powietrze, ale nawet niższe progi przewidują duże finansowe wsparcie. Wyjaśniamy szczegóły tego, kto może ubiegać się o pieniądze na kompleksową termomodernizację budynków.
Spółka Columbus Elite, największa organizacja sprzedażowa OZE w Polsce, podpisała aż 1400 umów na realizację usług dofinansowywanych w ramach programu rządowego "Czyste powietrze".