Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Olx

książki
28.01.2024 15:07 Masz w domu te książki z czasów PRL? Mogą być warte nawet kilka tysięcy złotych

Wielu z nas nadal ma w domu książki z czasów PRL-u — jeśli nie swoje, to chociaż rodziców lub dziadków. Często tylko zbierają kurz, a można na nich sporo zarobić. Sprawdzamy, które tytuły są warte najwięcej.

piwnica w bloku pieniadze
24.08.2023 09:42 Kiedyś kolekcjonowało je mnóstwo osób, dziś można na nich sporo zarobić. Sprawdź, czy nie leżą w piwnicy

Meble, naczynia, kryształy czy monety – przedmioty z PRL-u często trafiają na internetowe aukcje i nieraz okazuje się, że sporo można na nich zarobić. Tym razem nie chodzi jednak o pamiątki z poprzedniej epoki, a o karty do gry, które na przełomie wieków kolekcjonowali masowo nie tylko Polacy, ale ludzie z całego świata. Dziś niektórzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę duże pieniądze. Dlatego czasem warto zajrzeć do piwnicy rodziców czy przejrzeć stare pudła. Radek tak właśnie zrobił i to mu się opłaciło – relacjonuje wyborcza.biz.

Kobieta licząca pieniądze
23.07.2023 08:57 Hakerzy ukradli pieniądze z konta kobiety. Jest decyzja, bank musi jej oddać kilkadziesiąt tysięcy złotych

Jak informuje benchmark.pl, klientka ING Banku Śląskiego wygrała sprawę dotyczącą phishingu i odzyskała skradzione pieniądze.

Smartfon w rękach
26.05.2023 22:04 Sprzedajesz w internecie? Uważaj, bo możesz stracić wszystko

Oszuści internetowi są coraz bardziej sprytniejsi i oddają większą część swoich zadań botom. Jednak w przypadku internetowych aukcji, to nie kupujący są zagrożeni - na celowniku znaleźli się bowiem sprzedawcy.

Pieniądze
12.05.2023 12:00 Skarbówka skontroluje nawet 17 mln Polaków. Chodzi o zwiększenie wpływów do budżetu państwa

Serwis wyborcza.biz. informuje, że skarbówka będzie kontrolować transakcje dokonywane przez miliony Polaków. Na portale sprzedażowe zostaną nałożone nowe obowiązki, dotyczące m.in. raportowania sprzedawców. Celem jest zwiększenie wpływów do budżetu państwa i chociaż przepisy nie weszły jeszcze w życie, platformy będą musiały już zbierać dane. 

Kobieta licząca pieniądze
29.04.2023 10:14 Już 1 maja wchodzi nowy podatek i obowiązek raportowania. Lepiej się na to przygotować

Już za kilka dni wejdą w życie przepisy, które ustanawiają nowe obowiązki sprawozdawcze na portale sprzedażowe. Chodzi o obowiązek raportowania sprzedawców oraz opodatkowanie niektórych transakcji dotyczących przedmiotów używanych, informuje gazeta.pl. 

telefon
23.03.2023 22:01 Atak na użytkowników OLX. Oszuści znowu w akcji, uważaj na wiadomości

Po raz kolejny dają o sobie znać oszuści wyłudzający dane na OLX. Radzimy uważać nie tylko sprzedawcom, ale i kupującym - nigdy nie wiadomo, czy sprzedający nie zacznie pisać dziwną polszczyzną.

Mężczyzna trzymający smartfona
15.03.2023 08:27 Wystarczyła chwila, żeby straciła kilka tysięcy złotych. Kobieta z Sopotu padła ofiarą oszustwa

W ciągu ostatnich kilku tygodni, na łamach naszego portalu, wielokrotnie ostrzegaliśmy przed nowymi metodami, jakimi posługują się oszuści, chcąc wyłudzić nasze dane osobowe lub pieniądze. Tym razem ofiarą oszustwa padła kobieta z Sopotu, która straciła kilka tysięcy złotych, czytamy na stronie esopot.pl. 

Urząd Skarbowy
10.03.2023 13:15 Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje

Urząd skarbowy chce wiedzieć więcej na temat transakcji, których dokonują Polacy w Internecie. Skarbówka skontroluje czym, i za ile handlujemy, informuje serwis wyborcza.biz. 

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 Rynek pracownika: czego tak naprawdę oczekują pracownicy od pracodawcy?

Średnio w kategorii “Praca” portalu OLX pojawia się miesięcznie 100 tys. ogłoszeń z czego 61 proc. to nowo dodane oferty, czytamy w raporcie „OLX Know How 2019”. Najwięcej ogłoszeń w październiku 2018 r., dzięki którym pracodawca ma nadzieję znaleźć nowego pracownika dotyczyło: produkcji (10 tys.), pracy jako kasjer/ekspedient (9,8 tys.) oraz jako kierowca/kurier (9,7 tys.). Istotna informacja dla pracodawców - najwięcej CV od kandydatów do pracy otrzymują ci, którzy opublikowali ogłoszenia z widełkami zarobków (nawet o 48 proc. więcej!).

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Dlonie na klawiaturze komputera, cyberprzestepczosc
06.05.2021 02:00 Ciąg dalszy oszustw na OLX. Bezczelny oszust zamiast towaru wysłał worek ziemniaków i list z poradą

Oszustwa na OLX nie mają końca. Lubelska policja informuje o mężczyźnie, który zamiast zamówionego towaru otrzymał worek ziemniaków oraz list z radami na przyszłość. Stracił kilkaset złotych.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są szczegóły historii mężczyznyNa jaką karę może liczyć oszustJakie są inne sposoby oszustw na OLXO co apeluje policja i OLX

OLX przedmiotem ataku oszustów
25.03.2021 01:00 CERT Polska ostrzega przed oszustami. Tym razem wzięli na celownik użytkowników OLX

Z tego artykułu dowiesz się:Jak wyglądało do tej pory oszustwo na OLXNa czym polega nowy wariant stosowany przez wyłudzaczyJakie informacje są w stanie pozyskać przestępcy

Jak działają oszuści z OLX?
22.03.2021 01:00 OLX ma spory problem z oszustami. Oszukali osoby już raz na platformie oszukane

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie triki wykorzystują oszuści z OLXCzego dotyczą oszustwaJak uchronić się przed stratą pieniędzy

Fałszywy SMS od OLX
07.12.2020 01:00 Klikniesz tylko w SMS, pieniądze przepadną. Oszuści są coraz bardziej bezczelni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Jaką metodą stosują oszuści podający się za OLXJak wygląda przykładowy, fałszywy SMSCo zrobić, aby uniknąć utraty pieniędzy