Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Harmonogram Czasu Pracy

Harmonogram Czasu Pracy

W Krakowie jest coraz mniej dostępnych łózek dla najmniejszych pacjentów.
07.01.2023 09:42 Lekarz miał pracować 72 godziny. Placówkę ukarano

W jednym ze szpitali w województwie mazowieckim lekarz miał pracować 72 godziny bez przerwy, informuje Polsat News.

time-371226 1920
07.06.2021 02:00 Czas pracy pracownika. Co na ten temat mówią przepisy Kodeksu pracy?

Czas pracy to wyznaczony okres, w którym osoba zatrudniona pozostaje do dyspozycji pracodawcy, zarówno na terenie zakładu pracy, jak i w innym określonym miejscu. Czas pracy pracownika zatrudnionego na umowę o pracę jest uregulowany przepisami zawartymi w Kodeksie pracy. Według tego źródła czas poświęcony na pracę nie może przekraczać 8 godzin na dobę i średnio 40 godzin w tygodniu, składającym się z pięciu dni roboczych. Ograniczenie to nie dotyczy jednak osób zarządzających zakładem pracy w imieniu pracodawcy. Po uwzględnieniu ewentualnych godzin nadliczbowych czas pracy nie może przekraczać przeciętnie 48 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.

people-discussion-5069845 1920
31.05.2021 02:00 Interes pracodawcy z prawami pracownika można pogodzić. Pomaga w tym RCP

Praca jest szczególnym rodzajem aktywności, poza wyjątkami wymaga stosunkowo ścisłej współpracy. Wiąże się zarówno z pożytkiem, jak i licznymi zagrożeniami. System zrównoważonego czasu pracy (RCP) pozwala pogodzić interes pracodawcy z uzasadnionymi wymaganiami pracownika.Czas pracy będący obszarem, na którym często dochodzi do nadużyć, jest regulowany przez prawo. Zgodnie z Art. 128 Kodeksu Pracy pod tym pojęciem należy rozumieć czas, w trakcie którego pracownik pozostaje w gotowości do wykonywania poleceń pracodawcy lub wyznaczonych przez niego osób i ma to miejsce na terenie zakładu pracy lub w innym, wyznaczonym przez pracodawcę miejscu.Do podstawowych obowiązków pracodawcy należy organizacja zatrudnienia zarówno w przestrzeni (miejsce), jak i czasie (dni i godziny). Musi to być, rzecz jasna, zrobione w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

young-woman-791849 640
29.05.2021 02:00 Ruchomy czas pracy – jak go stosować?

Praca w firmie nie zawsze musi oznaczać stałe godziny wykonywania swoich obowiązków. Zamiast ustalać pracę od godziny ósmej do szesnastej, pracodawca może zastosować bardziej elastyczne godziny. Ruchomy czas pracy - jak go stosować, aby wszystko było nie tylko zgodne z polskim ustawodawstwem, ale również działało z korzyścią dla przedsiębiorstwa?