Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Eec

BGK
28.05.2024 21:42 PPP: Sektor publiczny pod rękę z prywatnym

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) to forma współpracy inwestycyjnej pomiędzy sekatorem publicznym i prywatnym. Oba sektory dzielą ryzyko i zasoby; sektor publiczny zyskuje finanse, które ostatecznie mają zasilić projekty inwestycji publicznych (a zatem zadowolić mieszkańców), a sektor prywatny – docelowo, zysk. O sytuacji i potencjale partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce rozmawiali paneliści podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. PPP było również tematem rozmowy BiznesINFO z Anną Łopaciuk dyrektorką Programu Infrastruktura, Transport i Logistyka w Banku Gospodarstwa Krajowego

Wiceprezydent Rudy Śląskiej
10.05.2024 20:01 Inwestor zdecyduje o polityce miasta. Europejski Kongres Gospodarczy

Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego wykorzystał panel Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach do zaadresowania bardzo konkretnego postulatu wprost do reprezentanta departamentu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej - Roberta Dzierzgwy. Dodatkowe uprawnienia dla sektora prywatnego rozwiążą problem planów przestrzennych?

Łukasz Lipiński, Katarzyna Hernandez, Jakub Wątor, Anna Rywczyńska, Łukasz Wojtasik, Kamila Kalińczak
09.05.2024 13:19 EEC 2024: Jak "naprawić" internet i uchronić młodych?

Na to ryzykowne i nieco protekcjonalne pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci podczas panelu o wolności i odpowiedzialności w sieci na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Pomysły? Od zakazu smartfonów w szkole po próby dialogu z influencerami.

Top Inwestycje 2024
08.05.2024 20:47 Inwestycje liderów. EEC wyłoniło najlepsze realizacje Polski 2024

EEC 2024: Europejski Kongres Gospodarczy wyłonił topowe inwestycje komunalne, czyli stymulujące rozwój realizowane lub sfinalizowane koncepcje biznesowe spełniające co najmniej trzy funkcje: efekt stymulujący dla gospodarki, regionu i mieszkańców. TOP inwestycje komunalne 2024.

Sesja mieszkaniowa: EEC 2024
08.05.2024 14:36 Mieszkanie prawem? Kontrowersyjna dyskusja na EEC 2024. Starcie deweloperów z naukowcami

Polski rynek mieszkaniowy jest na skali; odbija się od ściany po stronie prawej - głoszącej absolutną dominację wolnego rynku, i lewej - głoszącej społeczną funkcję mieszkania jako prawa każdego człowieka i konieczności rządowych dopłat do nieruchomości. Podczas sesji “polityka mieszkaniowa” starli się samorządowcy, naukowcy i deweloperzy.

Jacek Bartosiak/Sebastian Szymanek/Mieczysław Bieniek
07.05.2024 20:13 EEC 2024: Chiński szach w Europie? "Nie chce, ale musi kupować"

“Po pierwsze bezpieczeństwo” wtorkowy panel dyskusyjny EEC 2024 zdominowali Jacek Bartosiak (Strategy&Future), Sebastian Szymanek (prezes zarządu Zakłady Farmaceutyczne Polpharma) i doradca społeczny ministra obrony Mieczysław Bieniek. Perspektywa wojny handlowej z Chinami oznacza m.in. chorobliwe kurczenie się europejskich zasobów leków? “Kontrolują kluczowe procesy” - wtóruje Bartosiak, a Paulina Polko kontruje: "ludzi nie wolno straszyć".

paneliści EEC
07.05.2024 16:28 EEC 2024: Prezydent Sosnowca mocno o systemie ustalania cen wody

EEC 2024: samorządowy panel dyskusyjny podczas 16. Kongresu Gospodarczego reprezentowany przez sektor samorządowy, bankowy i polityczny, skupił się na nowelizacji systemu finansowego samorządu w Polsce. Oczekiwania wobec nowego rządu są ogromne: jak zwiększyć dochody, jak przemodelować system polityczny i jak skutecznie realizować środki z KPO? Arkadiusz Chęciński dla BiznesINFO komentuje projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę.

Europejski Kongres Ekonomiczny
07.05.2024 13:16 Koalicja: Donald Tusk i Ursula Von Der Leyen. Zapowiadają "Plan dla Europy"

Donald Tusk i szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen, zainaugurowali Europejski Kongres Ekonomiczny. W Katowicach padły konkrety: zapowiedź utworzenia stanowiska europejskiego komisarza ds. obronności i postulat minimum 100 miliardów euro.