tanie loty
Wikipedia/Stako
Autor Paulina Musianek - 1 Października 2019

Kolejna linia lotnicza ogłosiła bankructwo

Tanie loty Adria Airways złożyły w poniedziałek wniosek do Sądu Rejonowego o ogłoszenie upadłości. Słoweńskie linie odwołały już wszystkie loty.

Kolejne tanie loty mają problemy

Tanie loty ostatnio mają coraz więcej problemów. Począwszy od strajków pracowników Ryanair aż po bankructwo firmy Thomas Cook, które pociągnęło za sobą zamknięcie francuskich przewoźników XL Airways i Aigle Azur. Teraz słoweńskie linie lotnicze Adria Airways zawiesiły wszystkie loty. Zarząd Adria Airways złożył w poniedziałek wniosek o rozpoczęcie procedury ogłoszenia upadłości z powodu niewypłacalności przedsiębiorstwa. Słoweński sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie w ciągu trzech dni. Przewoźnik nie potrafił poradzić sobie z problemami finansowymi.

- Postępowanie upadłościowe zostało wszczęte przez zarząd spółki z powodu niewypłacalności spółki - poinformowały linie, które są własnością niemieckiej firmy inwestycyjnej 4K Invest. Adria Airways jest najnowszym przewoźnikiem wśród małych europejskich linii lotniczych.

Jego kłopoty finansowe związane są z nadwyżką zdolności produkcyjnych w branży, poważną konkurencją i wysokimi cenami paliwa. Od ostatniego wtorku Adria Airways odwołała ponad 400 lotów, w których miało lecieć ponad 15 000 pasażerów.

Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćSpiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćCzytaj dalej

„Decyzja o czasowym wstrzymaniu lotów podyktowana jest brakiem dostępu do środków finansowych niezbędnych do obsługi połączeń. Firma szuka obecnie sposobów na pozyskanie potencjalnych inwestorów. Celem wszystkich w firmie jest sprawienie, aby samoloty Adria Airways znów wzbiły się w powietrze” – podano w komunikacie spółki. Firma przeprosiła swoich klientów i partnerów biznesowych.

Minister gospodarki Słowenii Zdravko Pocivalsek powiedział wcześniej w poniedziałek, że rząd rozważa utworzenie nowej linii lotniczej w celu poprawy międzynarodowych połączeń z krajem. Dodał, że upadek Adrii jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i branży turystycznej Słowenii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Zdjęcie ślubne, które wprost uwielbiali. Po czasie zauważyli na nim jeden, paraliżujący ze strachu szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News