Ojciec Tadeusz Rydzyk
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 5 Sierpnia 2019

Te pieniądze miały pomóc chorym na raka. Fundacja o. Rydzyka dostała prawie milion zł od Ministerstwa Zdrowia

Poseł PO Krzysztof Brejza poprosił resort zdrowia o informacje na temat ilości kwot przekazanych na fundację Lux Veritatis, której prezesem jest o. Rydzyk. Ze sprawozdań MZ wynika, że przekazało ono w ciągu 3 lat prawie milion zł fundacji, w zamian za promocję na antenach TV Trwam i Radia Maryja kampanii walki z nowotworami.

Dokument uzasadniający przekazanie przez Ministerstwo Zdrowia znacznych środków fundacji o. Tadeusza Rydzyka. Jak się okazało w ciągu 3 lat resort zdrowia przekazał Lux Veritatis prawie milion zł za czas antenowy poświęcony kampanii walki z nowotworami.

Fundacja Tadeusza Rydzyka otrzymała pieniądze przez 3 lata

Jak informuje dzisiaj Business Insider Polska Krzysztof Brejza zwrócił się do resrotu z prośbą o wyjaśnienie w kwietniu. Odpowiedź jaką otrzymał opublikował na Twitterze w sobotę. Oficjalnie fundacja o. Tadeusza Rydzyka otrzymała pieniądze za zawarcie umowy na zakup czasu antenowego dla celówprzeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów - czytamy w uzasadnieniu.

Rozkładając otrzymywane przez Lux Veritatis pieniądze na lata, widzimy że w 2016 r przekazano 182 940 zł, w 2017 r. było to 488 604,26 zł, a w 2018 r. 202 439,02 zł.

O. Taduesz Rydzyk jest szeferm fundacji od 1998 r.

Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policjęWysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News