BiznesINFO.pl > Handel > Szykują się drogie święta. Firmy kurierskie podnoszą opłaty
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 24.10.2022 11:26

Szykują się drogie święta. Firmy kurierskie podnoszą opłaty

EN 01355731 0010
EAST NEWS

Firmy kurierskie nie są odporne na inflację i drożejące koszty energii. Ogłosiły już, że w najbliższe święta Bożego Narodzenia za paczki zapłacimy znaczniej więcej. Może to oznaczać mniej prezentów pod choinkami Polaków.

O sytuacji w branży kurierskiej pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Z analiz eksperckich wynika bowiem, że inflacja i spowodowane nią słabnięcie nastrojów konsumenckich wpłynie zasadniczo na tegoroczny okres świąteczny.

Branża kurierska może odnotować spadek obrotów

Eksperci wieszczą nawet, że w tym roku branża kurierska odnotuje spadki względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Sytuacji wcale nie ułatwia fakt drożejących produktów z obszaru e-zakupów.

Firmy kurierskie będą z pewnością podnosić więc opłaty za koszty transportu, które rosną ze względu na drożejącą energię.

Problemy branży kurierskiej

Dane BIG InfoMonitor opublikowane w tym roku na początku września wskazują, że branża kurierska zmaga się z olbrzymim zadłużeniem, pomimo boomu w roku 2021 r. wywołanym przez pandemię koronawirusa.

zadłużenie w brażny kurierskiej

Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wykazuje, że w ciągu roku dług firm kurierskich wzrósł o 5,7 mln zł do 67,4 mln zł. Jak zauważa jednak prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak w komentarzu nadesłanym do redakcji Biznesinfo, w zadłużenie wpadają głównie mniejsze podmioty kurierskie, które z powodu pandemicznego boomu postanowiły spróbować swoich sił na tym rynku.

Tagi: ceny energii
Polecane