BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

EAST NEWS

Szykują się drogie święta. Firmy kurierskie podnoszą opłaty

24 Października 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Firmy kurierskie nie są odporne na inflację i drożejące koszty energii. Ogłosiły już, że w najbliższe święta Bożego Narodzenia za paczki zapłacimy znaczniej więcej. Może to oznaczać mniej prezentów pod choinkami Polaków.

O sytuacji w branży kurierskiej pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Z analiz eksperckich wynika bowiem, że inflacja i spowodowane nią słabnięcie nastrojów konsumenckich wpłynie zasadniczo na tegoroczny okres świąteczny.

Branża kurierska może odnotować spadek obrotów

Eksperci wieszczą nawet, że w tym roku branża kurierska odnotuje spadki względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Sytuacji wcale nie ułatwia fakt drożejących produktów z obszaru e-zakupów.

Firmy kurierskie będą z pewnością podnosić więc opłaty za koszty transportu, które rosną ze względu na drożejącą energię.

Problemy branży kurierskiej

Dane BIG InfoMonitor opublikowane w tym roku na początku września wskazują, że branża kurierska zmaga się z olbrzymim zadłużeniem, pomimo boomu w roku 2021 r. wywołanym przez pandemię koronawirusa.

zadłużenie w brażny kurierskiej

Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wykazuje, że w ciągu roku dług firm kurierskich wzrósł o 5,7 mln zł do 67,4 mln zł. Jak zauważa jednak prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak w komentarzu nadesłanym do redakcji Biznesinfo, w zadłużenie wpadają głównie mniejsze podmioty kurierskie, które z powodu pandemicznego boomu postanowiły spróbować swoich sił na tym rynku.

Tagi:

ceny energii

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >